Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Глава УГКЦ: Законопроєкт "слуг" є небезпечним для свободи слова

Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому ТБ», наголосив, що законопроєкт 0931 про так звану недискримінацію є небезпечним тим, що може переслідувати інакомислячих.

Епифаний пожелал главе УГКЦ в день рождения здоровья и вдохновения

Предстоятель відзначив, що сам механізм цього законопроєкту під гаслом недискримінації є небезпечним для свободи слова. «Ми, на жаль, сьогодні живемо в культурному контексті постправди, де певні слова й терміни перебувають у стані мутації – підміни понять. І ось, говорячи про недискримінацію, на жаль, цей законопроєкт веде мову про права і свободи релігійних спільнот висловлювати в суспільстві свої переконання».

У демократичному суспільстві, наголосив архиєрей, кожен має мати право на свободу думки, а також на свободу її висловлення. «У розряд інакомислячих, які можуть бути переслідувані за свої погляди, потраплять вірні різних релігій і конфесій», – констатував він.

Блаженніший Святослав також зауважив, що Церкву турбує не тільки сам факт певних законопроєктів, а й відсутність діалогу і здатності слухати одне одного. «Є таке відчуття, що наші законодавці, працюючи в турборежимі, не слухають суспільство», – відзначив він.

Глава УГКЦ вважає, що сьогодні в українському суспільстві дуже потрібний діалог як такий і з усіма. «Гадаю, Церкви повинні навчитися не насаджувати і не накидати комусь своїх переконань, а просто їх свідчити. Тобто ми абсолютно готові, аби комусь пояснювати наші переконання. Проте ми повинні мати на це право. Якщо законопроєкт у нас таке право забере, то ми опинимося в прикрих обставинах і не матимемо можливості вести такий діалог», – вважає Блаженніший Святослав.

«Щоб не допустити будь-якої дискримінації за будь-якою ознакою, ми, зокрема ВРЦІРО, готові співпрацювати», – наголосив він.

Предстоятель УГКЦ переконує, що Церква хоче, аби цей законопроект міг послужити справжній недискримінації, а не лише інтересам лобіювань певної частини українського суспільства. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Tags: "Слуга народа", Владика Святослав, УГКЦ, законопроекты, свобода слова
Subscribe

 • На Тернопільщині віднайшли світлину юного Степана Бандери

  Оригінальну весільну фотографію минулого століття, де зображено юного Степана Бандеру, віднайшов краєзнавець з Тернопільщини. Про це Укрінформу…

 • До коммунизма оставалось всего 10 лет.

  Поход за искусством в могучем СССР. Художественный музей, 1970-е годы. 🔻🔺🔻 Эпоха развитого социализма! В это время эпохи бедности и лжи закончились 😊…

 • Релакс

  Отримав класний релакс в Київському зоопарку 😌. Місцями драйв)) Сподобалась нова вхідна група, стильно. Загалом, багато роботи проведено, але ще…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments