Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Щойно Україна підпише з РФ контракт про пряме постачання газу, то втратить $15 млрд.

У разі підписання з Росією контракту на пряме постачання газу Україна втратить 15 мільярдів доларів.Про це у ефірі "Прямого" заявив керівник Центру вивчення РФ та окупованих територій Вадим Денисенко.

"Як тільки ми на сьогоднішній момент підписуємо з Путіним той контракт, про який зараз багато говориться в пресі і до якого ми, судячи з усього, йдемо, Україна втратить де-факто 15 мільярдів доларів. Просто щоб ви це все розуміли. Тому, коли зараз розповідають про можливість транзиту в 110 мільярдів – це було би дуже здорово, я був би щасливий. Коли говорять про те, що ми обов’язково прив’яжемо до купівлі газу словацькі компанії на території України, – це було б дуже здорово.

Але, на жаль, українська влада на сьогоднішній момент не мислить цими категоріями. Позавчора Зеленський перед усіма нами бігав на біговій доріжці і розповів, що, дорогі українці, газ буде вдвічі дешевший. Сьогодні Володимир Путін, кілька годин тому, робить заяву про те, що позиції України щодо газу нас не влаштовують, і ми взагалі не знаємо, чи будемо щось підписувати в Парижі", - зазначив Денисенко.

Він підкреслив, що Путін шантажує Україну.

"Тому що Зеленський повинен приїхати із Парижа зі словами: "Дорогі українці, я привіз вам щастя". А щастя вислизає у нього зараз з рук. На жаль, замість того, щоб сісти з холодною головою, тверезим розумом і подумати, які у нас є козирі, – а у нас зараз є величезні, дуже серйозні козирі на руках, і це 3 мільярди, як мінімум, плюс 12 мільярдів, які ми можемо виграти і, в принципі, почати шантажувати Путіна, – ми ведемося на шантаж Путіна. І це є найбільша загроза Парижа, крім безпекових моментів", - додав експерт.

Нагадаємо, раніше народний депутат від партії "Слуга народу" Олександр Качура повідомив, що уряд готує переговори з РФ щодо транзиту газу.

Раніше Путін відкинув умови України для продовження транзиту газу, але заявив про бажання продовжити транзит територією України за певних умов.

Народний депутат з фракції "Європейська Солідарність" Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що монобільшість Зеленського готова відкривати двері для імпорту російського газу.

ПРЯМЕ ПОСТАЧАННЯ ГАЗУ СТАНЕ КАТАСТРОФОЮ ДЛЯ УКРАЇНИ - ГОНЧАРЕНКО.

Раніше міністр енергетики О. Оржель підтвердив, що допускає можливість домовленості з Російською Федерацією про прямі поставки газу.

У свою чергу, "Європейська Солідарність" подала до СБУ заяву про вчинення Оржелем кримінального правопорушення, передбаченного ч. 1 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).


Tags: Денисенко, ЗЕорда, Зеленский, Путин, газ, договоры, потери, транзит, утрата, шантаж, эксперты
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments