Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Коломойський почав сфокусовану атаку з метою встановити контроль над НБУ

На Національний банк України протягом кількох тижнів здійснюється сфокусована атака у формі замовних спекуляцій та наклепу у медіа, проплачених мітингів під стінами НБУ і навіть спроби насильницького вторгнення в НБУ "тітушками". Про це йдеться у заяві правління НБУ.


"Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх та ексвласник ПриватБанку Ігор Коломойський, який заборгував державі 5,5 млрд доларів США, виведених із ПриватБанку до націоналізації. Водночас держава - президент, уряд, Національний банк - об'єднані єдиною позицією, що кошти мають бути повернуті. Мета атаки - створити керований інформаційний хаос, щоб дискредитувати НБУ і реформу з очищення банківського сектору, змінити керівництво та у майбутньому вдатися до ручного управління НБУ; уникнути відповідальності та необхідності повертати державі виведені з ПриватБанку кошти; стати на заваді співпраці України з міжнародними партнерами та насамперед МВФ, який підтримує позицію держави, що колишні власники збанкрутілих банків повинні повернути державі кошти", - зазначається у заяві.

Також в НБУ підкреслили, що мітингарі під НБУ, за даними ЗМІ, отримують гроші за участь у мітингах. Організатором мітингів є громадська організація "Стоп корупції", яку виключили у вересні 2018 року із Глобальної мережі журналістів розслідувачів (GIJN) через непрофесіоналізм і конфлікт інтересів.

Про причетність до атаки Ігоря Коломойського свідчить те, що до мітингів з 25 листопада долучилися працівники Нікопольського заводу феросплавів та інших підконтрольних олігарху підприємств, які до цього пікетували офіси ПриватБанку у Дніпрі та Києві. Крім цього, атака реалізується через депутата від Слуги народу Олександра Дубінського, фігуранта антикорупційних розслідувань, "якого в медіа називають рупором олігарха Коломойського", підкреслили в правлінні НБУ.

"Негатив та наклеп, вимоги та очікування "тієї" сторони озвучуються за допомогою його або пов’язаних із ним інформаційних ресурсів", - вказано в заяві.

В правлінні наголосили, що тиск на центральний банк є неприпустимим у правовій та цивілізованій державі.

"Ми продовжуємо забезпечувати цінову та фінансову стабільність: регулюємо банки, забезпечуємо безперебійність платежів, нарощуємо міжнародні резерви України тощо. Однак, оскільки атаки можуть загрожувати налагодженій роботі регулятора та безпеці наших співробітників, НБУ вже звернувся до правоохоронних органів з проханням не допустити протиправних дій. Попри тиск, ми і надалі захищаємо спільну позицію держави: колишні власники банків мають нести відповідальність за виведення коштів вкладників та доведення банків до банкрутства. Закликаємо медійну та експертну спільноту підтримати НБУ через об'єктивне висвітлення подій", - додали в НБУ.

Раніше депутат фракції "Європейська Солідарність" Ростислав Павленко заявив, що Коломойський мріє про фінансовий реванш навіть ціною стабільності України.

Нагадаємо, 13 листопада, Ігор Коломойський запропонував відмовитися від МВФ і взяти гроші у Росії.
Tags: Коломойский, НацБанк, антидержавна діяльність, атаки, заявление, наклеп, проплаченные митинги, титушки, узеленского
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment