Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Грузинский Патриарх резко поставил на место РПЦ Гундяева

Tatiana Derkatch
Зараз декому пригадають все.
Попкорн можете купувати у мене. Дам знижку за перепост з Церкваріума

Cerkvarium
⚡️⚡️Важливо!
Лист Грузинського патріарха очільнику РПЦ з приводу неканонічного вторгнення цієї церкви на окуповану грузинську територію.
"Поборниця канонічного порядку" - сама порушниця ще та.
І її ж руки дотягнулись і до інших канонічних територій.
Дякуємо Mamuka Putkaradze за переклад!Грузинський патріарх Московському: призначення священників РПЦ на канонічній території ГПЦ неприпустимо

Здається, Моспатріархії пригадають всі її витівки на чужих канонічних територіях

На офіційному сайті Грузинської патріархії з'явився різкий лист очільника Грузинської церкви Ілії ІІ до патріарха Московського Кирила. Приводом для листа послужив арешт грузинського лікаря на окупованій території в Південній Осетії. Ілія ІІ висловлює своє невдоволення фактом затримання. Але далі він обурюється фактом призначення священників РПЦ в Абхазію та Південну Осетію.

Як відомо, це відбувається на тлі скандалу, який РПЦ зчинила через надання ПЦУ томосу про автокефалію. Патріарх Кирил звинуватив патріарха Варфоломія вторгненням на чужу канонічну територію, передає Сerkvarium.

Наводимо повний текст листа в перекладі Мамуки Путкарадзе спеціально для Cerkvarium.

Його Святості, Патріарху Московському і всієї Русі Ваша Святосте,

Вітаю Вас з любов'ю во Христі і звертаюсь з наступного питання: із серцевою скорботою стежимо за перенесенням Росією кордону вглиб Грузії і викраденням людей з прикордонної зони, що отримало перманентний характер.
Зараз же громадськість схвильована викраденням відомого хірурга Важі Гапріндашвілі і поміщенням його в цхинвальський ізолятор. Такі факти в нашому суспільстві викликають справедливе невдоволення і протести.
На тлі вищевикладеного негативну роль зіграла інформація про те, що Російська Православна церква збирається в допомогу керівництву військових частин, розташованих в Абхазії, Цхінвальському регіоні, Киргизії та Арктиці направити священнослужителів, що недавно отримали духовну освіту.
Російська Православна церква завжди визнавала і визнає юрисдикцію Грузинської церкви як в Абхазії, так і в Цхінвальському регіоні, і саме тому для нас незрозумілі такі наміри, і це нас всіх ставить у складне становище. Виходячи з канонів церкви, неприпустимо без нашого дозволу направляти священнослужителів іншими церквам ияк для служіння у військових формуваннях, так і серед населення. Такі дії напружують і загострюють стан справ.
Сподіваємося на вжиття заходів для нормалізації взаємин між нашими країнами, народами і церквами.
Бажаємо вам здоров'я і успіхів у вашому високому служінні.

Католикос-Патріарх всієї Грузії, Архієпископ Мцхета-Тбіліський, Митрополит Бічвінті Цхум-Абхазький Ілія II

2
Tags: Абхазия, Грузия, РПЦ, Самачабло, гундяевцы, православие, религия, священники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments