Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

До Чернігова привезли корони Роксолани та Сулеймана

До Чернігова привезли унікальні експонати - корону-шолом падишаха Османської імперії XVI століття Сулеймана та його української дружини Гюррем Султан, відомої в Україні під іменем Роксолана.


Фото: oldchernihiv.com

Про це у Facebook повідомив учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Сергій Черняков.

"Корона падишаха Османської держави Сулеймана І Пишного вже в Чернігові", - написав він.

За інформацію офіційного сайту заповідника "Чернігів стародавній", реконструкція головних уборів відомих історичних постатей зроблена уперше і не має аналогів. Виготовили їх на основі портретів Сулеймана і Роксолани з гравюр невідомих венеціанських художників XVI ст.Унікальний проєкт ініціював і втілив голова Благодійного фонду імені Б.Г. Возницького Ігор Жук. Над створенням стилізованих головних уборів працювала робоча група з 20 осіб - мистецтвознавці, науковці, ювеліри, інші фахівці. При виготовленні корон були використані дорогоцінні метали, імітації коштовного каміння, перли, інші матеріали.

Зазначається, що унікальні експонати доповнять та збагатять велику збірку історичних головних уборів духовних і світських лідерів "Корони світу", яка експонується в заповіднику "Чернігів стародавній".
Tags: Роксолана, Чернігів, головний убір, история, музеи, постаті в історії, экспонаты
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments