Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Держбюджет-2020 не відповідає лозунгам про "кінець епохи бідності"

Державний бюджет на 2020 рік має значні проблеми з дохідною частиною, а також закладає мінімальний прожитковий мінімум, вдвічі менший за той, який вирахувало Міністерство соціальної політики.Про це в ефірі "Прямого" заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

"Друге читання бюджету на 20 рік мало відрізняється від першого читання. Там змінилися деякі речі, але в цілому бюджет збудований на тій самій основі. В цілому, так, він є реалістичний. Але коли ми згадаємо лозунг, з яким усе починалося - "епоха подолання бідності" - то давайте будемо відверті, до подолання бідності ще далеко. І сьогодні, коли пан Гончарук описував зміну соціальних стандартів і перспективи подолання бідності, то сказав, що після п’яти років ми точно подолаємо бідність. Тобто, однозначно, у 2020 році цей процес не відбудеться", - сказав експерт.

Пендзин зауважив, що у Держбюджеті на наступний рік зафіксований прожитковий мінімум 2100 гривень, що удвічі менше за той, який вказало Мінсоцполітики.

"На сьогодні, коли ми аналізуємо цей бюджет, то є декілька речей, які достатньо чітко впадають в очі. Так, нічого не змінилося з тими соціальними стандартами, які були і про які достатньо багато говорили як про такі, що не відповідають дійсності. Лишився практично без змін прожитковий мінімум 2100 грн. Одразу скажу, що Мінсоцполітики кожен місяць вивішує на своєму сайті фактичний прожитковий мінімум, який він рахує, виходячи з тих трьох кошиків – проди, не проди і послуги. І там в нього є цифра 4200 грн, яка відповідає технології та алгоритму підрахунку прожиткового мінімуму. Однак, ми в бюджеті бачимо 2100 грн", - зазначив експерт.

Зокрема Пендзин відмітив, що чинний уряд не враховує при закладенні мінімального прожиткового мінімуму те, що ці кошти направлені на підтримку непрацездатних людей.

"Є ідея, і вона була озвучена паном Гончаруком, з приводу того, що треба відірвати соціальні виплати від величини прожиткового мінімуму, і таким чином легалізувати 4100, залишивши якусь формальну цифру типу відшкодування якихось видатків в бюджеті для того, щоб по ним рахувати соціальні виплати. Але ми забуваємо головне: соціальні виплати – це виплати на безробіття, це виплати, пов’язані з непрацездатністю, це виплати інвалідам, які не можуть бути відірвані від прожиткового мінімуму як такого. Тому що держава зобов’язана забезпечувати існування людей, які не можуть заробити на своє життя", наголосив економіст.

Пендзин зазначив, що презентований прем'єр-міністром проєкт Держбюджету на 2020 рік не зовсім відповідає лозунгам чинної влади.

"Там є достатньо багато проблем в із дохідною частиною. Це достатньо довга розмова. Але в цілому, так, він відповідає тим цифрам, які є, тим низьким доходам, які ми маємо отримати", - підсумував економіст.

Читайте також: Проєкт бюджету-2020 стане розчаруванням для мільйонів українців - Гончаренко.


Tags: ЗЕорда, бюджет, кидняк, лохотрон, невыполнение обещанного, узеленского, эксперты
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments