Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Ні обіцянок, ні пробачень: Траншів МВФ не буде поки ЗЕманда не змусить Коломойського повернути гроші

МВФ відклав фінансову допомогу Україні через побоювання, що Зеленський не зможе повернути мільярди доларів, виведених з українських банків.Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела, близькі до переговорів між МВФ і Україною, передає НВ.

Як йдеться у матеріалі, у МВФ сказали Зеленському, що він повинен агресивніше домагатися повернення виведених грошей, щоб виконати свою обіцянку очистити фінансову систему.

Так, МВФ затримує наступні транші, поки не переконається, що команда Зеленського докладає зусиль, щоб повернути близько 15 млрд доларів, виведених з більш ніж понад 100 банків, включаючи ПриватБанк.

"Серед викликів, з якими зіткнувся Київ у отриманні підтримки МВФ — Ігор Коломойський... Коломойський і ще один бізнесмен володіли по 45% акцій найбільшої в Україні фінансової установи, ПриватБанку, до його націоналізації", — пише WSJ.

"Коломойський, один із найбагатших людей України, активно підтримував Зеленського під час його президентської кампанії. Коломойський повернувся в Україну з еміграції в травні після того, як Зеленський виграв боротьбу за президентську посаду, і з того часу публічно зустрічався з президентом. За словами людей, знайомих з переговорами Фонду з Україною, МВФ пильно стежить за їх відносинами", - пише видання.

Повідомляється, що представники НБУ заявили The Wall Street Journal, що вони сповнені рішучості пом’якшити занепокоєння МВФ і повернути виведені кошти.

"МВФ, однак, скептично ставиться до історії обіцянок. За останні два десятиліття Київ не виконав жодного з ряду умов при наданні пакетів допомоги МВФ, і, відповідно до звітів представників МВФ, в основі цього лежить системна корупція", — наголошується.

Нагадаємо, олігарх Ігор Коломойський прагне зірвати відносили України з міжнародним валютним фондом, і всіляко підштовхує до цього президента Зеленського.

Раніше політичний та економічний експерт Борис Кушнірук заявив, що діяльність значної кількості державних інституцій, включно з Офісом президента і Верховною Радою, підпорядкована інтересам Ігоря Коломойського.

Читайте також: Зміни на ринку електроенергії покликані знизити тарифи для підприємств Коломойського - The Financial Times.

Где деньги, Зеля?
Якщо Зеленський не спроможний агресивно повернути вкрадені у українців $15 млрд. – значить він профнепридатний. Не можеш або не хочеш? Будь ласка, на вихід – у відставку.

Tags: Зеленский, Коломойский, МВФ, банки, долги, олигархи, отказ, транш
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments