Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Коломойський банкрутить "Центренерго" – збиток уже ₴1,5 млрд. Зробили це разом з Бєнєю.

ПАТ "Центренерго" за Зеленського у 2019 році зазнало збитків у розмірі 1,49 млрд грн проти 489,5 млн грн прибутку за аналогічний період 2018 року за Порошенка.Чистий дохід підприємства за 9 місяців 2019 року скоротився на 4% до 10,9 млрд грн в порівнянні з 9 місяцями 2018 року. Собівартість реалізованої продукції Центренерго за цей період становить 11,42 млрд грн. Про це повідомив ExPro Electricity із посиланням на портал держпідприємств.

Напередодні заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів заявила, що "наведення ладу" в компанії і виведення її на приватизацію займе до двох років.

Раніше видання "Економічна правда" заявила про встановлення контролю над Центренерго олігархом Ігорем Коломойським.

За підрахунками "Бізнес Цензора" збитки, завдані продажем електроенергії за заниженими цінами заводам Коломойського, складають 690 млн грн за чотири місяці.

Нагадаємо, хазяїн Зеленського олігарх Ігор Коломойський призначив у менеджмент ПАТ "Центренерго" своїх людей, які, ймовірно, допомогли йому заволодіти 700 млн грн, яких недорахувалися в компанії за останні 4 місяці.

Про те, як вдалося все провернути, йдеться в викривальному матеріалі "Цензор. НЕТ". Так, 1 липня 2019 року наглядова рада "Центренерго" призначила виконуючим обов'язки керівника компанії Володимира Потапенка. Новий уряд 18 вересня затвердив його.

У ЗМІ з'явилася інформація про те, що Потапенко пов'язаний з одіозним російським бізнесменом Павлом Фуксом і родиною екс-президента Віктора Януковича. А в кінці серпня Коломойський сам зізнався в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", що в керівництві компанії "зрозумілі" йому люди.

Відзначається, що в червні Фонд державного майна, в управлінні якого перебувають акції ЦЕ, змінив наглядову раду компанії. На той момент ФДМУ очолював протеже скандального політика Віталія Хомутинніка Віталій Трубаров.

З 1 липня 2019 року в Україні почав діяти оптовий ринок електроенергії. У зв'язку з цим кінцевий тариф для промислових споживачів виріс на 10% – 30% залежно від розташування і класу напруги.

Одними з найбільших споживачів електроенергії в країні є Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) і Запорізький феросплавний завод (ЗФЗ), що належать Коломойському і його партнерам.

Взявши під контроль підприємство через Потапенка та комерційного директора Олександра Уварова, Коломойський забезпечив для своїх підприємств джерело дешевої сировини. Інші споживачі ж змушені купувати електроенергію на біржі за ринковими цінами.

Знайшовся зв'язок Коломойського і з закупівлями "Центренерго" вугілля. Компанія бере вугілля з трьох основних джерел: із державних шахт за ціною 2500 грн/т без ПДВ, в компанії "Д.Трейдінг" за середньою ціною 2300 грн/т, і в компанії "Нафта Форс" за середньою ціною 2200 грн/т. А "Нафта Форс" – компанія з групи Приват Коломойського, яка закуповує вугілля з ОРДЛо на Росії.

По-перше, як і в багатьох випадках до цього, компанія може бути загнана в борги перед бізнесменом. Після цього держава вже не зможе продати її під час приватизації за ринковою ціною.

По-друге, продаж електроенергії "Центренерго" за низькими цінами зробить з компанії збиткове підприємство.

По-третє, продаж електроенергії за двосторонніми договорами компаніям Привату, виводить цю електроенергію з конкурентного ринку. А це означає, що всі інші непобутові споживачі, включно з метзаводами, шахтами, комунальними водоканалами, міським електротранспортом, змушені платити за цей ресурс більш високу ціну.
Tags: Коломойский, Центрэнерго, банкротство, госкомпании, долги, коррупция, олигархи, теневые схемы, узеленского
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments