Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Кучма: “Формула Штайнмаєра” до миру на Донбасі не приведе. Та ти ШО? А навіщо підписував, га?

Зелена братва увімкнула задню. Як казала героїня совєцького фільму «Вони самі не знають чого вони хочуть».

Так звана формула Штайнмаєра до миру на Донбасі не приведе, оскільки вона не є формулою миру.Про це у Чернігові сказав екс-президент України Леонід Кучма.

"Формула Штайнмаєра до миру на Донбасі не призведе, бо це не формула миру. Це формула на якийсь час політично чи так - а раптом ми дотиснемо українців, вони на неї погодяться, і ми розвернемося... Це взагалі "здати нас із потрохами", так би мовити", - зазначив старий політик, повідомляє Укрінформ.

За словами Кучми, проведення виборів на Донбасі без попереднього виведення військ, роззброєння, відновлення українського кордону - це повний абсурд. Бо за нинішніх умов контролювати виборчий процес туди не поїдуть ні спостерігачі, ні журналісти.

Не може бути мови і про особливий статус Донбасу, вважає екс-президент, тому що це - шлях до конфедераційного устрою України, який для нашої держави є неприйнятним.

Ще одним нюансом, який треба враховувати, перш ніж погоджуватись на якісь умови, зауважив Кучма, є стан окупованої території.

"Цей регіон практично зруйнований. За найскромнішими розрахунками, на його відновлення потрібно 100 млрд євро", - сказав він.

Відтак, додав політик, відновлення миру на Донбасі - процес тривалий, відповідальний і значною мірою залежить від позиції лідерів європейських країн, а, особливо, від позиції Президента США Дональда Трампа.

"Бо сьогодні тільки ця країна більш-менш має вплив на Росію", - зауважив Кучма.

Як повідомлялося, Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмаєра". За його словами, формула передбачає ухвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.
Tags: Донбас, Кучма, ОРДЛо, Штайнмайер, задняя, слив, узеленского
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments