Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Влада повинна підтримати заяву України щодо ПДЧ до грудневого саміту НАТО

Тільки з НАТО буде свято!

"Європейська Солідарність" закликає владу підтримати заяву України щодо ПДЧ до грудневого саміту НАТО

Столтенберг сказал, о чем будет говорить с Порошенко на саммите НАТО

"Європейська Солідарність" підготувала проєкт звернення до грудневого саміту НАТО щодо вступу України до Альянсу.

Про це повіддомив голова "Європейської Солідарності", п'ятий президент України Петро Порошенко.

"Не сумніваюся, що політико-дипломатичним шляхом ми відновимо територіальну цілісність країни. Але це не змінить агресивної природи північно-східної сусідки", - сказав Порошенко. Сталий мир та надійна безпека можливі лише, якщо Україна стане членом НАТО, впевнений він.

Порошенко нагадав, що у 2008 році Бухарестський саміт вирішив, що Україна стане членом НАТО і що за останні п'ять років Україна і НАТО зблизились як ніколи. Крім того, зараз більшість українців – за членство в НАТО, і ця мета зафіксована в Конституції.

"Наш час настав. Офіційні представники Альянсу постійно наголошують, що двері НАТО для України відкриті. Давайте скажемо, що ми вже прийшли. Годі переминатися з ноги на ногу. Чому цей крок потрібно зробити саме зараз? Бо наступного місяця – саміт НАТО", - підкреслив лідер "Європейської Солідарності".

Він зазначив, що поставити на порядок денний питання про План дій щодо членства в НАТО - в першу чергу обов’язок українського президента. А парламент нового скликання має нагоду продемонструвати політичну волю щодо вступу України до Альянсу.

"Пропонуємо уповноважити голову Верховної Ради разом з президентом і прем'єр-міністром поставити підпис під відповідним зверненням до грудневого саміту НАТО. Воно має продемонструвати консолідовану позицію законодавчої і виконавчої влади у питанні євроатлантичної інтеграції", - сказав п'ятий президент.

Він закликав колег-парламентарів підтримати пропозицію "Європейської Солідарності" наступного тижня.Членство України в Північноатлантичному альянсі є стовідсотковою гарантією безпеки для всіх українців.

Про це в ефірі "Прямого" сказав ветеран АТО і блогер Олексій Петров.

"Всі помилки, які Україна могла зробити, вона зробила. Більше того, за всі свої помилки ми вже заплатили життям своїх громадян. Якби ми у 2006 році не звернули зі шляху до НАТО, то ніякої війни зараз не було. Але, на жаль, це залишилось у минулому. Зараз треба максимально швидко пройти всі етапи щодо вступу України в НАТО, адже Північноатлантичний альянс - це 100% гарантія безпеки для всіх жителів України. Не лише тим, хто бачить своє майбутнє в Європі, але й тим, хто більш тяжіє до Росії. Коли війна приходить в дім, коли прилітає міна, то осколки вбивають усіх без винятку", - зазначив ветеран АТО.

Петров зауважив, що нова влада повинна продовжити шлях до вступу України до Північноатлантичного альянсу, як це робили команда Петра Порошенка протягом останніх п'яти років.

"Команда Порошенка на протязі останніх п'яти років робила все можливе і неможливе для того, щоб прискорити процес вступу України до НАТО. І якщо зараз нова влада припинить цей процес, то всі жертви, тисячі загиблих українців - усе це було даремно. Тому, Україна повинна зробити все можливе для того, щоб стати повноправним членом НАТО", - наголосив блогер.Нагадаємо, раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг  закликав країни Альянсу розширити військову допомогу Україні.

Столтенберг очолить делегацію НАТО, яка відвідає Україну 30-31 жовтня.

Нагадаємо, пятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко на засіданні ПА НАТО наголосив, що "Формула Штайнмаєра" в її погодженому вигляді є надзвичайно небезпечною, якщо її розглядати у відриві від "дорожньої карти" виконання Мінських домовленостей.

Крім того, на полях ПА НАТО Порошенко зазначив, що Україні найближчим часом треба прийняти план дій щодо вступу до Альянсу.
Tags: Європейська Солідарність, НАТО, ПДЧ НАТО, Порошенко, заклики, звернення, зовнішня політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment