Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

“Ні капітуляції”: Майдан висунув п’ять вимог до зелених слуг

На Майдані Незалежності у центрі Києва відбулась довготривала акція “Ні капітуляції” проти підписання Зеленським-Кучмою "формули Штайнмаєра".

“Ні капітуляції”: на Майдані висунули п’ять вимог до влади

Участь в акції взяли кілька тисяч осіб, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Мітингувальники вигукують: “Ні капітуляції”, “Ні плану Штайнмаєра”, “Ні плану Путіна”, “Ні відведенню військ”.

Виступаючи перед мітингувальниками, народний депутат від фракції “Євросолідарність” Софія Федіна наголосила, що президент Зеленський, керівник МЗС Вадим Пристайко та начальник Генштабу Руслан Хомчак знехтували вимогою народних депутатів відповісти перед суспільством на запитання, що стосуються підписання “формули Штайнмаєра”. Вона також виступила проти відведення військ з облаштованих бліндажів та розбудованої лінії оборони.

Один з учасників АТО закликав “не дозволити ЗСУ відступати на своїй землі” та “не допустити примирення зі злочинцями” ОРДЛО.

Учасники мітингу зачитали п'ять вимог до української влади, серед яких: заборонити будь-який особливий правовий режим, що обмежує суверенітет України чи дію загальнонаціонального законодавства на окремих її територіях; заборонити звільнення від відповідальності членів незаконних збройних формувань, які чинили важкі злочини на території України; заборонити обиратися та бути обраними в органи влади усім членам незаконних збройних формувань чи колабораціоністських адміністрацій; заборонити добровільну передачу під контроль незаконних збройних формувань, іноземних військ чи невстановлених бойовиків будь-яких населених пунктів на території України; заборонити утворення чи існування будь-яких недержавних чи регіональних збройних формувань на території України; заборонити визнання виборів будь-якого формату на території країни, яка не перебуває під військовим чи адміністративним контролем України.

Після виголошення вимог учасники мітингу рушили до Офісу Президента.

Як відомо, Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмаєра". За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Водночас ряд українських партій, активісти та громадські діячі виступили з різкою критикою можливості підписання цієї "формули Штайнмаєра". Вони вважають, що спочатку має бути виконана безпекова частина Мінських угод. Тобто, виведення військ і контроль над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.

1 жовтня на Майдані Незалежності відбувся мітинг проти капітуляції та імплементації "формули Штайнмаєра". Мітинг тривав кілька годин й участь у ньому взяли близько півтисячі людей.

На сьогодні кілька обласних рад в різних регіонах України підготували заяви про недопущення капітуляції, яку вбачають у реалізації “формули Штайнмаєра”.

Аналогічні мітинги протесту проти реалізації “формули Штайнмаєра” вчора пройшли й в інших містах України: Львові, Вінниці, Івано-Франківську, Одесі, Краматорську, Харкові, Тернополі, Чернігові, Маріуполі, Чернівцях, Херсоні.
Tags: ЗЕорда, Майдан, Штайнмайер, акции протеста, вимоги, капитуляция, митинги, требования
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments