Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

"Ні капітуляції": По всій Україні проходять акції проти капітуляції Зеленського


На Майдані Незалежності у центрі Києва о 19.00 розпочалась нова акція "Ні капітуляці" проти підписання Україною "формули Штайнмаєра". Участь в акції наразі беруть тисячі осіб, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Мітингувальники вигукують: "Ні капітуляції", “Ні плану Штайнмаєра”, “Ні плану Путіна”.

Поліції на Майдані поки не видно. Учасники після виступів на Майдані планують вирушити до Офісу Президента і там продовжити акцію протесту.

Акція "Ні капітуляції" на Майдані / Фото: Павло Багмут. Укрінформ

1 жовтня на Майдані Незалежності відбувся мітинг проти капітуляції та імплементації "формули Штайнмаєра". Мітинг тривав кілька годин й участь у ньому взяли близько півтисячі людей.

На сьогодні кілька обласних рад в різних регіонах України підготували заяви про недопущення капітуляції, яку вбачають у реалізації “формули Штайнмаєра”.

В інших містах України також відбуваються акції протесту проти "формули Штайнмаєра" під назвою "Ні капітуляції", повідомляє "Прямий".Як зазначає, кореспондент з Дніпра Тетяна Запаря, на акції зібралось 500 людей. Це активісти, волонтери, військові, як зараз служать, так і ті хто вже відслужив.

"Щойно виступав чоловік, який був добровольцем та воював за Україну. Він говорив про те, що такі мітинги він бачив свого часу у Донецьку, коли люди виходили, захищаючи українську незалежність. Основна вимога тих, хто зібрався це "Ні капітуляції" і їм потрібна тільки перемога", - наголосила кореспондент.Зазначимо, що в Харкові також відбувався мітинг. Як повідомляє кореспондент "Прямого" Юлія Губська, що на початку акції протесту було 100 людей, а потім зібралось до 500.

"Люди сподіваються, що їм вдасться достукатись до влади і "формула Штайнмаєра буде анульована", - наголосила журналістка."В Одесі теж відбувся мітинг. На ньому зібралось близько 200-300 людей. Здебільшого одеситів", - повідомив кореспондент Богдан Максимець.

Як зазначив журналіст, активісти вимагали анулювати підписання "формули Штайнмаєра".Як повідомляє кореспондент Орина Легащова, на Майдані в Києві зібралося досить багато людей. Всі вони скандують різні гасла, а також принесли з собою квіти, які по дорозі на Банкову, коли будуть іти, покладуть до героїв Небесної сотні.

Також Легащова поспілкувалась з народним депутатом від партії "Європейська Солідарність" Софією Фединою

"Ви сьогодні прийшли, долучилися до цієї акції. З яким закликом ви прийшли?", - запитала кореспондент.

"Напевно, головне гасло вже другий день витає в повітрі всієї України – це є "ні капітуляції" і "ні здачі Української держави". Громадські діячі, активісти, прості громадяни і ми як депутати Верховної Ради України – ми надзвичайно стурбовані тим процесом, який відбувається. Відбувається без жодних пояснень, відбувається без поради, без того, щоб зрозуміти, які є важелі стримувань і противаг", - зазначила Федина.

Вона зауважила, що сьогодні президент Зеленський не захотів зустрітися з парламентом.

"Сьогодні навіть на запит депутатів не прийшли ні міністр закордонних справ, ні начальник Генштабу. І для нас це виглядає так, що хочуть "злити" Українську державу, а ми – щоб мовчки за цим спостерігали. Оскільки це не є можливим, щоб ми мовчки спостерігали, то разом з усіма людьми, людьми доброї волі ми знаходимося тут", - розповіла Федина.

"Ця акція, яка зараз тут є на Майдані, – це вже продовження вчорашнього такого невеличкого зриву. І дуже символічно. Бо сьогодні якраз річниця Революції на граніті. Пам’ятаєте, Революція гідності розпочалася в день початку "помаранчевої" революції. Хто знає, як воно продовжиться сьогодні, але тут люди прийшли з різних організацій. До речі, різні організації подали заявки на ці акції. І сьогодні основний меседж наш: ми могли не любитися, ображатися, блокувати один одного десь там в минулому, але якщо нам сьогодні не байдужа Україна, то ми маємо бути всі разом і маємо бути всі єдині", - додала нардеп.

Федина повідомила, що сьогодні також люди збираються йти під адміністрацію, під Офіс президента.

"Але це все також є на підтримку того, що обласні і міські ради по Україні також починають збиратися, щоб висловити свою позицію. Мушу зазначити, що Львівська і Тернопільська обласні ради вже зробили заяви про "ні капітуляції" і про те, що "формула Штайнмаєра", принаймні так, як вона була зараз запозиціонована, вона категорично неприйнятна. І відведення військ є неприйнятним. Львівська міська рада зробила заяву. Чекаємо на днях також, щоб і районні й інші міські обласні ради також долучилися до цього процесу. Чим більше українці покажуть незгоду з тим, що відбувається, тим більша можливість, що ми таки захистимо свій інтерес і не дамо московській федерації через нашого президента вказувати Україні, як жити, що робити, з ким дружити та як захищати свою незалежність і свою державність", - додала вона.

У Львові створили "Штаб захисту України", який буде займатись координацією дій та заходів щодо спротиву капітуляції України у війні з російськими окупантами.

Підписання "формули Штайнмаєра" означає послаблення або навіть зняття санкцій з Росії - Порошенко.
Tags: ЗЕорда, Майдан, Штайнмайер, акции протеста, капитуляция, митинги, огляд
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments