Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Тхне держзрадою: Купите ему билет в Ростов! Сегодня в Минске пытаются капитулировать

Сегодня в Минске на заседании Трехсторонней контактной группы стороны приступят к очередной попытке согласования кремлевской, пораженческой «формулы Штайнмайера». Согласно этому варианту формулы, закон об особом порядке местного самоуправления вступает в силу в 20:00 в день голосования на местных выборах, а если выборы признает БДИПЧ ОБСЕ, то закон будет принят ВР на постоянной основе.Об этом сообщают «Новости Донбасса». Издание уточняет, что «текст формулы может в течение дня корректироваться участниками ТКГ».

Аналогичной информацией поделился и экс-член ТКГ Роман Бессмертный. Он поделился текстом варианта имплементации «формулы Штайнмайера» в украинское законодательство, однако назвал это «очередной ловушкой», и пояснил что это нельзя не только подписывать, это нельзя даже рассматривать в Нормандском формате, потому что «это выборы по сценарию Кремля. Это выборы ради легитимизации “власти” на оккупированной территории», передает Рetrimazepa.

У Порошенка попереджають, що Кремль підготував пастку українській владі

Партія "Європейська солідарність" закликає владу не підписувати документ про реалізацію так званої "формули Штайнмаєра" без вирішення безпекових питань, оскільки вважає, що Кремль підготував Україні пастку.

Про це сказала співголова фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко, повідомляє прес-служба партії.

"Кремль підготував пастку українській владі, пропонуючи, через так звану формулу Штайнмаєра, провести місцеві вибори на окупованих територіях без попереднього виконання всіх безпекових умов для таких виборів. Ми застерігаємо владу не вірити Путіну, не вірити Кремлю і не потрапити в пастку», – заявила Геращенко.

Вона зауважила, що всі попередні роки під час перемовин обговорювалися «формули Штайнмаєра, плани Мареля, плани Сайдіка», однак українська сторона завжди послідовно відстоювала інтереси України і на чільне місце ставила вирішення безпекового питання.

Геращенко наголосила, що в даній ситуації вкрай важливо дуже чіткого визначити "всі пункти і часові терміни виконання безпекових питань". Без цього, за її словами, інші домовленості ставляться під великий сумнів.

«Для нас є очевидним, що має бути виведення іноземних військ і техніки. Має бути сталий режим тиші на Донбасі, а не як зараз – коли нам говорять, що діє перемир’я, а ми бачимо, що як завжди російські окупаційні війська щодня його порушують. У нас є загиблі, у нас є поранені. В цих умовах говорити про розведення військ по всій лінії зіткнення – це взагалі, як мені здається, велика авантюра», – сказала Геращенко.

Крім цього, вона звернула увага на необхідність забезпечення участі у можливих виборах на окупованих територіях Донбасу тимчасово переміщених осіб, аби саме вони могли вибрати там владу, а не "завезені туди «Гіві», «Мотороли», буряти, чи хто там ще воює".

«Сьогодні ми бачимо, що немає відповіді на питання участі переселенців, немає відповіді на питання участі українських політичних сил, участі медіа. Тому все це дуже небезпечні речі. І ми вважаємо, що підписання будь-яких документів без врегулювання питань безпеки – воно буде серйозною кремлівською пасткою, до якої може потрапити Україна», – зазначила Геращенко.

Як повідомлялось, 18 вересня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що на зустрічі радників лідерів країн "нормандського формату" було обговорено і погоджено "формулу Штайнмаєра" щодо дії закону про особливий статус Донбасу та розведення військ на трьох ділянках.

Перед тим, Пристайко повідомляв, що українська влада опрацьовує можливість проведення місцевих виборів по всій країні, включаючи окремі райони Донецької і Луганської областей.

Раніше Зеленський заявив, що "формула Штайнмаєра" і всі пункти Мінських угод будуть розглядатися на саміті "нормандської четвірки".

Помічник президента РФ Юрій Ушаков повідомив, що Кремль наполягає, щоб на саміті "нормандської четвірки" були зафіксовані на папері "залізні домовленості" про розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петровському, особливий статус Донбасу і "формула Штайнмаєра", про що треба домовитися напередодні зустрічі лідерів країн.Варто зазначити, що українські волонтери, учасники бойових дій на Донбасі, активісти, громадські та політичні діячі виступили з різкою критикою можливості прийняття цієї "формули", оскільки вона має ознаки капітуляції України. 17 вересня вони підписали звернення до Президента Зеленського та окреслили "червоні лінії" внутрішньої та зовнішньої політики, які не слід перетинати владі.

19 вересня у Києві відбулася масова акція протесту, на якій люди вимагали не погоджуватися на капітуляційну для України "формулу".
Tags: Європейська Солідарність, Геращенко, Донбас, Минские договоренности, ОРДЛо, Штайнмайер, антидержавна діяльність, капитуляция, кремлевские технологии, протест, узеленского
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments