Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Зеленський своєю заявою опускає НАБУ до рівня побутової корупції, це навіть не смішно

Дії президента України Володимира Зеленського, який закликав громадян дзвонити на гарячу лінію Національного антикорупційного бюро, є вкрай непрофесійними і можуть поставити під загрозу роботу НАБУ.


Про це у короткому інтерв’ю у ток-шоу "Ехо України" член ради громадського контролю НАБУ Максим Діжечко.

– Як ви прокоментуєте цю пропозицію шановного президента Зеленського.

Це насправді не смішно. Тому що ... я не можу просто це описати. Тому що, коли президент записує відео, в якому просто вносить дезінформацію і каже, що ось телефонуйте на цей номер, - вони так можуть дати номер Червоного Хреста і говорити: телефонуйте по всій корупції в Червоний Хрест. Або на "гарячу лінію" КМДА, або СБУ. Це настільки непрофесійно, що це не смішно. Там у хлопців зараз в НАБУ на "гарячій лінії" просто аншлаг. Тому що туди зараз будуть всі дзвонити. Бабусі: що ворона щось вкрала або в ЖЕКу їй щось пропонували ... Ви розумієте. Ця система зараз ляже. Там не так багато працівників.

І це настільки непрофесійно. Тому що, наскільки мені відомо, Адміністрація президента телефонувала всім органам правоохоронним, ДБР, НАБУ, ще комусь і питала про "гарячій лінії", щоб зробити запис. Тому, розуміючи з цього відео, він не буде записувати більше таких звернень. Тому що він записав звернення, що буде "гаряча лінія", і по корупції телефонуйте ось туди. І все, ось вам НАБУ. Не роз'яснив елементарного: чим займається НАБУ, яка підслідність, що таке ДБР, яка у нього підслідність, що таке МВС, НАЗК.

Це просто смішно. Але не смішно. Тому що таким способом просто у президента настільки сильний інструмент… Він шоумен, і він розуміє, як він може володіти масами. Він скаже "стратити не можна помилувати", не там поставити кому - і буде зовсім інший результат, як ви розумієте. І це насправді не смішно. Це вже не "по приколу".

– Які можуть бути наслідки такого заклику президента із зазначенням саме цього телефону?

Перше. Як ви розумієте, людині дуже просто набрати номер і розповісти про якусь, можливо, міфічну дію, вигадану. І потім людині на "гарячій лінії" доведеться розбиратися. У будь-якому випадку потрібно якесь робити письмове Звернення. Але найбільша небезпека, що на найближчі кілька місяців це може просто покласти роботу "гарячої лінії", і по справжньому якісь звернення, які підпадають під підслідність НАБУ, будуть просто втрачені. Тому що "гаряча лінія" ляже через те, що 10 або скільки мільйонів осіб будуть просто дзвонити і розповідати про все: про побутове, про рептилоїдів, про космос, про те, що неправильно людина йому здачу дала. Тому що народ у нас емоційний і він може придумувати все, що завгодно.Заяви Володимира Зеленського щодо повідомлення до Національного бюро розслідувань напряму про будь-які корупційні схеми - є нівелюванням цінності і юридичної складової цих антикорупційних органів, таким чином вони фактично опускаються до рівня побутової корупції.

Таку думку в ток-шоу "Прямий ефір" висловив політолог Андрій Смолій.

"В цьому випадку ми просто бачимо дикий популізм, коли команда Зеленського, коли Офіс президента намагаються чи то утримувати якісь свої електоральні позиції, чи то відволікати українське суспільство від, можливо, якихось провалів або якихось речей, які нам не потрібно знати. Але це не те, чим має займатися президент України. І це не те, в принципі, чим займається НАБУ", - сказав Смолій.

Він зауважив, що це не те, чим, в принципі, займаються такі вищі антикорупційні органи.

"Є у нас поліція, є у нас зрештою прокуратура. До чого тут НАБУ? І ми добре розуміємо, що це орієнтовано на того виборця, який абсолютно не розбирається в тому, що конкретно робить НАБУ, що робить СБУ, що робить Нацполіція, і так далі, і тому подібне. Це зроблено для того, щоб зараз, по-перше, ми тут це обговорювали. По-друге, про це обговорювали б в усіх новинах. По-третє, щоб це обговорювало все суспільство. Толку від, власне, таких флешмобів, таких заяв для нашої країни просто немає", - додав Смолій.

Він звернув увагу, що найбільший негатив це принесе для НАБУ.

"Адже зараз дійсно, вже про це пишуть і в соцмережах, частина людей обриває телефони, "гарячі лінії" НАБУ, дзвонить і розказує про те, що десь там в поліклініці чи десь там в школі попросили 50 чи 100 гривень. Це погано, але цим повинні займатися інші органи. Не треба принижувати НАБУ. Не треба принижувати ті органи, які були створені для того, щоб боротися з топ-корупцією. Адже це, власне, є нівелювання саме цінності і юридичної складової цих антикорупційних органів. Ці органи фактично опускаються до рівня побутової корупції. І суспільство так само намагаються опустити до таких от речей", - завершив Смолій.Заяви Зеленського можуть дестабілізувати роботу НАБУ - Рада громадського контролю

Рада громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України (РГК НАБУ) нагадала президенту Володимиру Зеленському, що бюро не розслідує усі корупційні злочини.

Про це йдеться у заяві на сайті РГК НАБУ.

"Детективи бюро займаються кримінальними корупційними правопорушеннями, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та становлять загрозу національній безпеці", - підкреслює РГК.

Через хибну інформацію про повноваження бюро гаряча лінія НАБУ буде перевантажена дзвінками щодо порушень, які не є підслідними органу.

"Такі дії очільника держави можуть призвести до дестабілізації роботи бюро та викликати шквал негативу населення у зв’язку з тим, що більшість громадян не є спеціалістами у Кримінальному процесуальному кодексі України і цілком довіряють словам президента. А отже, громадяни вимагатимуть від органу розслідування справ, які йому не підслідні", - зазначає РГК.

У себе в Facebook НАБУ також нагадує про межі підслідності: "...підслідність НАБУ обмежена 13-ма статтями Кримінального кодексу України. Корупційні злочини, які не є підслідними НАБУ, розслідують інші правоохоронні органи України".

Раніше Зеленський в Facebook закликав у разі будь-яких випадків корупції дзвонити у НАБУ і дав телефон відомства.


Tags: Зеленский, НАБУ, бутафория, клоунада, конфузы, ляпы, популисты, популізм, реакция, слив, шапито, эксперты
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments