Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Порошенко: Вибори на Донбасі мають бути проведені виключно за українськими законами

«Дорожня карта» імплементації Мінських угод має чітко погоджені етапи виконання, включно з проведенням виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу виключно за українським законодавством.

Порошенко: Вибори на Донбасі мають бути проведені виключно за українськими законами

Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко в програмі «Рандеву» на «5 каналі».

«Я би просив не бавитись у перегляд досягнутих домовленостей по «мінському формату». В тому числі і тих, по яких стоять підписи Порошенка і Путіна, Меркель і президента Французької республіки тоді Олланда», - підкреслив він.

«У нас є 13 пунктів Мінських угод. Вони є базовими документами, де є виконання тих обов’язків, які зроблені», – наголосив Порошенко.

Він підкреслив, що була погоджена «дорожня карта» імплементації Мінських угод. «Це означає, що і коли має робитися», – пояснив він додавши, що вона обговорювалася у «нормандському форматі» – і на найвищому рівні, і на рівні міністрів закордонних справ і дипломатичних радників.

«І перше – має бути зроблений безпековий компонент, який дає можливість взагалі говорити про проведення, гарантувати вільне волевиявлення громадян і проведення вільних виборів», – особливо підкреслив п’ятий президент України.

Він зауважив, що зараз намагаються говорити, що нам треба терміново, навесні, провести місцеві вибори, в тому числі і на окупованих територіях, не згадуючи при цьому безпековий компонент, який би гарантував волевиявлення громадян, гарантував би можливість проведення кампанії.«Бо в Мінських угодах записано, що це має бути за українським законодавством. Це має бути організовано українськими державними органами. Українським політичним силам повинна бути гарантована участь у цих виборах. Кандидати від України мають їздити і агітувати. І тільки за цих умов ці вибори будуть вільними», – заявив Порошенко.

Він підкреслив: «Спроби зараз говорити, що це буде зроблено під відкритою, як зараз, чи таємною присутністю російських окупаційних військ, коли незаконні збройні формування, як чітко записано в Мінських угодах, не будуть роззброєні, а будуть перешкоджати вільному волевиявленню і проведенню кампанії, ці вибори не можуть за визначенням бути визнані вільними. І це означає, що ніякого політичного процесу до вирішення безпекового компонента не буде».

«Отже, ще раз – виведення військ, роззброєння незаконних формувань, вивезення артилерійського і танкового озброєння, чітка позиція щодо гарантування перекриття кордону неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону, присутність українських політичних сил і українського законодавства і українських організаторів», – зазначив він.

За словами Порошенка, надзвичайно важливим є забезпечення участі у голосуванні тимчасово переміщених осіб.

«Кажуть, що 1,5 млн українських громадян, що постійно проживають у Донецьку і були вимушені виїхати, і зараз Росія перешкоджає їхній участі. Тому я вимагаю високого рівня компетентності при розмовах щодо участі чи неучасті», – сказав він.


Tags: Донбас, Минские договоренности, ОРДЛо, Порошенко, выборы, реинтеграция
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments