Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Вибори в ОРДЛО: Климпуш-Цинцадзе застерігає від здачі країни на умовах Кремля

Народний депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе ("Європейська солідарність") вважає, що вибори на окупованих територіях можуть стати початком здачі України на умовах Кремля.

Вибори в ОРДЛО: Климпуш-Цинцадзе застерігає від здачі країни на умовах Кремля

Про це вона сказала в коментарі журналістам в кулуарах 16-ої зустрічі Ялтинська Європейська Стратегія (YES).

"Я не можу зрозуміти, на яких умовах Україна готова зараз проводити ці вибори на окупованих територіях. Тому що наше наполягання протягом кількох останніх років було в тому, щоби спочатку вирішити безпековий компонент, забезпечити можливість людям безпечно себе почувати і брати участь у цих виборах", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зауважила, що розведення військ у кількох точках до гарантування безпеки на тих територіях та повернення тимчасово переміщених осіб до цього не призведе.

"А, власне, якщо зараз проводити вибори і умовно, як я чую від деяких іноземних колег, в цей час мати всі війська - і регулярні російські, і найманців — там, в бараках, то я не бачу, в який спосіб можна такі вибори провести", - сказала вона.

Політик також висловила стурбованість з приводу ухваленого Верховною Радою рішення про дострокове звільнення всіх членів ЦВК. "Якщо спочатку я вважала, що це виключно політичні намагання прибрати до рук, до такої ЦВК, якою можна буде управляти легко — і політично управляти, — зараз я бачу, що є конкретне завдання для цієї ЦВК оголосити ці вибори на окупованих територіях не зрозуміло на яких умовах і провести їх, визнати їх. І після того, як на мене, на даний момент це виглядає на умовах Кремля отримати нібито частково відновлену територіальну цілісність України", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона додала: "Це початок, на жаль, здачі країни на умовах Кремля".

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що українська влада хоче провести місцеві вибори у всій країні, включно з тимчасово окупованими територіями Донбасу. Він збрехав, що "формулу Штайнмайєра", яка передбачає вибори в ОРДЛО, нібито узгодили під час президентства Петра Порошенка.

Проте колишній заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв у цьому зв'язку заявив, що Україна ніколи не погоджувалася на "формулу Штайнмайєра".
Tags: Донбас, ЗЕорда, Климпуш-Цинцадзе, ОРДЛо, ЦВК, антидержавна діяльність, выборы, капитуляция
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments