Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українські полярники знайшли загублену льодовикову печеру в Антарктиді

Українські полярники віднайшли «загублену» льодовикову печеру в Антарктиді, виявивши, що вона втричі більша, ніж вважалося раніше, і має кілька озер та річку. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.


«Ще з перших експедицій науковці знайшли на острові Галіндез, де розташована українська станція, льодяну печеру. Вхід до неї був з протилежного від станції берега острова, під вершиною льодовика. Однак виявилося, що кілька років тому цей льодовик зсунувся в океан і вхід завалило. Тому ми вирішили зайнятися пошуками входу до печери. Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. А от в льодовику з боку старої британської бази-музею – будиночка Ворді – нам пощастило: ми віднайшли вхід до «загубленої» печери», – повідомив керівник 24-ої Української антарктичної експедиції Ігор Дикий.

Як зазначається, виявилося, що печера насправді втричі більша, ніж вважалося раніше. Загальна довжина ходів – близько 200 метрів, вони розташовані в 3 поверхи.

Українські полярники віднайшли «загублену» льодовикову печеру в Антарктиді / Фото: mon.gov.ua

На нижньому маршруті учасники експедиції знайшли замерзле озеро, а наприкінці цього ходу – велетенський зал. Він заввишки 12 м (майже як чотириповерховий будинок), завширшки 8 м та завдовжки 30 метрів.

“У цьому залі виявили підлідну річку і два озерця, з яких науковці відібрали воду та лід для гідрохімічного аналізу і для подальших досліджень щодо наявності вірусів і бактерій за їхнім екологічним ДНК. Зразки льоду будуть збережені для докладнішого аналізу в лабораторіях України”, - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, на глибині близько 20 метрів від поверхні, в одній з льодових брил полярники знайшли перо птаха. Воно має досить широке опахало, тобто, точно належить не пінгвіну. Дослідники ще з'ясовуватимуть, чиє це перо і скільки йому років. Для цього зразки пера теж планують доправити в Україну під час повернення експедиції.

Як повідомлялося, наприкінці березня на станцію Академік Вернадський вирушила 24-а Українська антарктична експедиція, яка проводить дослідження та підтримує роботу станції впродовж року.
Tags: Антарктида, красиво, лед, наука, находки, печери, полярники, природа, українці, цікаве, экспедиции
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments