Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Мезинському парку археологи знайшли артефакти різних історичних періодів

Під час дослідження городища Свердловське-1 поблизу с. Деснянське Коропського р-ну Чернігівщини (територія Мезинського національного природного парку) археологічна експедиція Національного університету "Чернігівський колегіум ім. Т.Г. Шевченка" знайшли цікаві й різноманітні речі різних періодів історії Подесення - від бронзової доби до часів утворення Русі.

У Мезинському парку археологи знайшли артефакти різних історичних періодів

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила керівник експедиції, кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства зазначеного університету Олена Черненко.

"У результаті робіт вдалось отримати винятково цікаві та різноманітні матеріали, які ілюструють різні періоди історії Подесення - від доби бронзи до часів утворення Давньої Русі. Серед знахідок вирізняються бронзовий ланцюжок та підвіска-лунниця з виїмчастою емаллю ІІІ-ІV ст. н.е., а також комплекс соціально пристижних речей (прикраси, предмети озброєння), які входили до складу інвентарю житлової споруди роменської археологічної культури (кінець І - початок ІІ тис. н.е.). Фінальному періоду існування житла відповідає знахідка арабської монети-дирхема 899 р. карбування", - повідомила Черненко.Археолог зазначила, що споруда, яка досліджувалась, демонструє дуже важливий період в історії регіону Чернігово-Сіверщини - час його включення до адміністративної системи давньоруської держави.

Розкопки проводилися в серпні поточного року.
Tags: Київська Русь, Чернігівщина, артефакты, археология, раскопки
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments