Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

П. Порошенко нагадав про “першу домовленість” у Мінську, яку ігнорує РФ

П’ять років тому, 5 вересня 2014 року підписано мінський протокол – перший документ з пакету “Мінських домовленостей” і всі ці п’ять років Росія намагається всіляко замовчати й забути першу домовленість про припинення агресії проти України.

Порошенко нагадав про “першу домовленість” у Мінську, яку ігнорує РФ

Про це написав п’ятий Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

“П’ять років тому підписано мінський протокол – перший документ з пакету т. зв. мінських домовленостей. І всі ці п’ять років Росія намагається всіляко замовчати, забути, не помічати цієї першої важливої домовленості. Адже у мінському протоколі за підписом Російської Федерації було зафіксовано ключові елементи мирного плану Президента Порошенка: негайне припинення вогню, забезпечення постійного моніторингу над кордоном з боку ОБСЄ і виведення російських військ та зброї з території України”, - зазначив він.

Також, за його словами, у перших мінських домовленостях йшлося і про негайне звільнення всіх заручників та незаконно утримуваних осіб.

Порошенко додав, що саме тоді українські сили продемонстрували здатність ефективно протистояти підступному ворогу і саме відтоді розпочалося тривале, багаторічне примушування російського агресора до миру.

Він, зокрема, нагадав, що у вересні 2014 року Україна нарешті згуртувала міжнародну підтримку, отримавши готовність союзників і партнерів як через застосування санкцій, так і надання військової допомоги, тиснути на Росію – не лише політично, але й конкретними мотиваційними заходами.

“Ми вперше на практиці перевірили ефективність формули – рішучість України, помножена на підтримку союзників дає стримування Росії через збільшення для неї ціни агресії”, - підкресли колишній Президент.

Водночас він наголосив, що сьогодні Росія намагається забути про вказаний мінський протокол і відповідно ігнорувати виконання своїх зобов’язань, “аби нав'язати свій порядок врегулювання, змусивши Україну прийняти капітуляцію, та розбити міжнародну солідарність”.

“Розбудова українського війська, інтеграція в ЄС та НАТО через реформи і зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України – це запорука перемоги і процвітання України. Це те, від чого новому керівництву в жодному разі не треба відступати, які б обіцянки, гарантії чи запевнення не йшли з Москви. Нічого про Україну без України!” - підкреслив Порошенко.


Tags: Минские договоренности, Порошенко, обязанность, российская военщина, русская агрессия в Украине, русские оккупанты
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments