Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Узурпація триває: Звільнення Кличка - це порушення закону. Зеленський, на вихід!

Если нарушу закон, то уйду (в отставку) сам”, - Владимир Зеленский
Рішення Кабінету Міністрів України про звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації є грубим порушення права киян на місцеве самоврядування і ревізією курсу на децентралізацію, яка була започаткована Петром Порошенком і довела свою ефективність і корисність для громад.

Про це йдеться в заяві політичної партії "Європейська солідарність".

Дії влади явно суперечать волевиявленню киян та рішенню Конституційного Суду, який визначив, що КМДА може очолювати тільки особа, обрана Київським міським головою, – і ніяк інакше.

Не Президент і не Кабінет Міністрів має вирішувати, кому керувати містом, це визначають кияни і тільки кияни.
Вже наступного року мають відбутися місцеві вибори, на яких і має бути вирішено, хто має очолити київську міську владу.

Рішення КМУ, прийняте з подачі Офісу Президента, рекомендувати главі державі звільнити Віталія Кличка слід розглядати в ширшому контексті концентрації влади в одних руках, зменшення ролі Парламенту, Уряду та місцевого самоврядування, що цілком очевидно суперечить європейській стратегії України.

Раніше депутат фракції політичної партії "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко написав у себе в Facebook, що уряд одноголосно прийняв рішення про звільнення Кличка.

Після схвалення Кабміну рішення про звільнення Кличко має прийняти президент Володимир Зеленський.

24 липня глава Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

14 серпня Кличко дав свідчення у НАБУ у кримінальному провадженні, яке відкрили за його зверненням. Провадження стосується публічної заяви Богдана про пропозицію йому якимись особами хабара в $20 млн, нібито від імені і в інтересах Кличка.

За словами народного депутата Тетятни Чорновол, між мером Києва Віталієм Кличком і соратником Януковича Андрієм Портновим, який має відчутний вплив на оточення Володимира Зеленського, існує давній персональний конфлікт.

Tags: Європейська Солідарність, ЗЕорда, КМДА, Київ, заявление, местное самоуправление, мэры, увольнения, узурпація
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment