Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Хортиці знайшли святилище, якому майже 5000 років!

Фото: Ольга Звонарьова, Укрінформ
Фото: Ольга Звонарьова, Укрінформ

Запорізькі археологи виявили на острові Хортиця кам'яну конструкцію діаметром 9,5 метра. Імовірно, комплексу 4000 - 5000 років.
Про це кореспондентові Укрінформу розповів старший науковий співробітник відділу охорони пам'яток історії, археології та природи Національного заповідника Хортиця Дмитро Никоненко.

«Святилище знаходиться в балці Каракайка, всього в декількох метрах від того, що ми досліджували в 2013 році, але значно більше. Святилище в діаметрі 9,5 метра. Видно, що в центрі є коло з масивних плит. Можливо, нас чекає поховання, але це може бути і просто культовий пам'ятник», - каже Никоненко.

На Хортиці знайшли святилище, якому майже 5000 років
фото: Ольга Звонарьова, Укрінформ

Виявили святилище випадково. Як виявилося, Дмитро гуляв зі своїм маленьким сином по острову і звернув увагу на галявину на височини. Почав досліджувати місце спеціальним щупом і зрозумів, що під піщаним ґрунтом є камені. Вже через пару днів на галявині стартували розвідувальні роботи.

Археологи кажуть, що досліджувати святилище будуть приблизно місяць.

«Святині - як пазли. Зараз вони не зібрані і тому картинка не зрозуміла. Упевнений, що Хортиця піднесе ще багато сюрпризів», - каже науковий співробітник заповідника Хортиця В'ячеслав Зайцев.

Запорізькі археологи виявили на острові Хортиця кам'яну конструкцію діаметром 9,5 метрів / Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

До слова, він вважає, що виявлені камені - це крепіда і в її основі, швидше за все, є поховання.
Tags: Запоріжжя, Хортиця, артефакты, археология, находки, острова
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments