Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Президент Петро Порошенко привітав скасування депутатської недоторканності

П'ятий президент України Петро Порошенко привітав рішення Верховної Ради щодо скасування депутатської недоторканності.

Порошенка викликали на допит у ДБР 12 серпня

"Верховна Рада прийняла закон про скасування депутатської недоторканності. Фракція Європейська Солідарність підтримала законопроект, тому що у цих умовах ми несемо спільну відповідальність, щоби забезпечити незалежність парламенту.

Ані мені, як п'ятому президенту України, ані "Європейській Солідарності" нічого боятися. Ми діяли в рамках закону, і мета нашого перебування у Верховній Раді lХ скликання – рух країни до ЄС та НАТО. А це і означає верховенство права і рівність усіх перед законом!", - написав п'ятий президент у Facebook.

Український народ довгих 25 років чекає на скасування "касти недоторканих" і перші важливі кроки в цьому напрямку були зроблені за попередні п'ять років. Про це під час виступу у Верховній Раді заявив п'ятий президент України Петро Порошенко.

"Ще раз наголошую, вісім тисяч суддів, які мали абсолютну недоторканність і які майже не проходили через Верховну Раду щодо зняття з них недоторканності, були позбавлені її в попередні 5 років. Я хочу подякувати парламенту за те, що в якості законопроєкту по змінам до Конституції, був узятий саме мій законопроєкт з моїм підписом. Хочу наголосити, що я завжди був і залишаюся прихильником скасування депутатської недоторканності", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що в цих умовах усі спільно несуть відповідальність за те, щоб забезпечити незалежність парламенту. Бо парламент - це окрема гілка влади, і необхідно захистити парламент від будь-якого політичного тиску, не залежно від того правоохоронних, судових чи будь-яких інших органів.

"Хочу наголосити, що вимоги Революції Гідності полягали саме в тому, щоб скасувати конституційну реформу 1996 року і позбавити президента частини повноважень і повернутися до парламентсько-президентської республіки. Я твердо переконаний, що ми маємо залишатися саме в цих рамках. Не можу підтримати позицію, що висновки Венеціанської комісії враховано. З точністю навпаки. Чому це так важливо? Бо Венеціанська комісія - це єдиний орган Ради Європи Європейського Союзу, який проводить адаптацію національного законодавства вимогам ЄС", - додав Порошенко.

Нагадаємо, Верховна Рада України 3 вересня ухвалила у другому читанні законопроєкт №7203, який передбачає зняття депутатської недоторканності. Передбачається, що Закон набере чинності з 1 січня 2020 року.

"За" проголосували 373 народних депутати, "проти" - 0.

"Не голосували" 27 представників фракції "Опозиційна платформа - За життя": Волошин О.А., Дунаєв С.В., Іоффе Ю.Я., Козак Т.Р., Ларін С.М., Льовочкін С.В., Макаренко М.В., Мамоян С.Ч., Плачкова Т.М., Славицька А.К., Фельдман О.Б., Чорний В.І., Бойко Ю.А., Бурміч А.П., Загородній Ю.І., Качний О.С., Колтунович О.С., Кузьмін Р.Р., Лукашев О.А., Льовочкіна Ю.В., Мамка Г.М., Медведчук В.В., Німченко В.І., Папієв М.М., Пузанов О.Г., Скорик М.Л., Суркіс Г.М., Христенко Ф.В., Шуфрич Н.І.

Інші представники "Опоблоку" не були присутні на голосуванні. Також не голосував за законопроєкт позафракційний депутат Деркач А.Л.
Tags: Європейська Солідарність, Верховна Рада, Порошенко, депутаты, законодательство
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments