Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Прикарпаття прийняло фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва

В Івано-Франківській області, у Гошівському монастирі Преображення Господнього, відбувся фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва, який збігся з відзначенням 10-ї річниці коронації чудотворної Гошівської ікони Божої Матері.

Прикарпаття прийняло фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва

Захід зібрав прочан та музикантів, повідомляє Долинська районна державна адміністрація.

"У Гошеві пройшов ювілейний V Міжнародний фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва. Цьогоріч фестиваль провели 28 серпня, у день відзначення Х річниці коронації чудотворної Гошівської ікони Божої Матері. З самого ранку у монастирі було людно. Прочани із усіх куточків Західної України з’їхалися на святкову Божественну літургію, яка передувала музичному заходу", – йдеться в повідомленні.

За інформацією, разом із досвідченими дзвонарями на фестивалі виступили найкращі учні музичних шкіл Долини, Калуша, Коломиї та Івано-Франківська.

Відомо, що в Долинській дитячій школі естетичного виховання імені Мирослава Антоновича спеціально створили клас карильйонного мистецтва.Цьогорічну програму фестивалю доповнили виступи камерного оркестру «Harmonia Nobile», хору «Тавор» та чоловічого монашого хору «Deisis».

Василіянський монастир Преображення Господнього – греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого у селі Гошові, Долинського району на Івано-Франківщині. Монастир вважають однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Його щорічно відвідує кілька мільйонів прочан з різних країн Європи.

Ікона Гошівської Божої Матері – копія Ченстоховської ікони – належала родині хорунжого Шугая. До кінця XVIII століття у «Монастирському літописі» налічувалося понад 100 записів про чудесні зцілення через заступництво Пресвятої Богородиці.


Фото: Долинська РДА
Tags: Прикарпаття, УГКЦ, иконы, мистецтво, монастыри, музыка, музыканты, українська культура, фестивалі, хор
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments