Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Чернігівщині для туристів готують «Спис на вістрі» та влаштують "Київську Русь"

Вчора в селищі Любеч Ріпкинського району Чернігівщини розпочалися заходи щодо презентації туристичного потенціалу та формування туристичної привабливості Любецької ОТГ.

У Любечі презентують туристичний потенціал і влаштують

"Для знайомства з нашим туристичним потенціалом приїхали гості з Чернігова, Славутича, дорослі та діти – всього близько 100 осіб. Є як організовані групи, так і люди, котрі прочитали анонс і зацікавилися заходом", – повідомила Укрінформу завідувачка сектору економічного розвитку Любецької селищної ради Зоя Чугай.

У програмі п’ятниці, розміщеній на сайті Любецької громади, – відвідування Спасо-Преображенського храму, анімаційна екскурсія, знайомство з печерами преподобного Антонія, об’єктами Історико-археологічного музейного комплексу "Древній Любеч", переїзд до села Малинівка та проходження еколого-туристичного маршруту "Озеро Нижній Болгач". Приємним для гостей завершенням презентації став майстер-клас із приготування рибної юшки за старовинним рецептом місцевих мешканців.

Презентація турпотенціалу громади в суботу, 17 серпня, буде частиною XI Відкритого фестивалю традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств "Київська Русь". У переліку його заходів – театралізоване дійство на Замковій горі, концертна програма, показові виступи богатирів, містечко майстрів.

Крім того, на фестивалі буде підписано Меморандум про партнерство та співпрацю між Любецькою селищною радою та Лоєвським райвиконкомом Гомельської області Республіки Білорусь.

Історико-археологічний музейний комплекс "Древній Любеч" було створено 2008 року. Він включає сім об’єктів археології, архітектури, історії та культури Київської Русі, доби українського національного відродження. Найцікавішими з них є печери св. Антонія, Замкова Гора та кам’яниця наказного гетьмана України Павла Полуботка.

На Чернігівщині презентують туристичний бренд Любецької ОТГ
Фото: liubech-gromada.gov.ua

Відомо, що з Любечем пов’язані доленосні події давньоруської історії. У 1016 році тут відбулася битва, в якій князь Ярослав Мудрий розгромив військо Святополка Окаянного. У 1097 році в Любецькому замку пройшов І з’їзд давньоруських князів. Крім того, Любеч відомий як місто, в якому народилися основоположник чернецтва на Русі - святий Антоній, мати князя Володимира Великого Малуша та її брат, оспіваний у билинах Добриня Микитич.

На території парку природи «Беремицьке», що на Чернігівщині, 31 серпня відбудеться історичний фестиваль «Спис на вістрі».

Чернігівщина готує для туристів «Спис на вістрі»

Планується доволі різноманітна та насичена програма заходу, повідомляє «Чернігівщина туристична».

«Це і реконструкції боїв, і відповідні майстер-класи з метання списів, стрільби з лука, історичні ігри та розваги, і виступи автентичних музичних колективів», - йдеться в повідомленні.

На гостей фестивалю також чекають захопливі екскурсії територією парку природи «Беремицьке», працюватиме містечко майстрів та туристична виставка, буде проведено тренінг для представників об’єднаних територіальних громад з питань організації масових заходів і залучення до відвідання більшої кількості туристів та багато іншого.
Tags: Київська Русь, ОТГ, Чернігівщина, зеленый туризм, народні гуляння, реконструкция, село, фестивалі
Subscribe

 • Почему рупоры сруцкой вясны не живут в Дыре?

  Провал путинского проекта "новороссия" хорошо иллюстрируется отношением к оккупированному гетто ОРДЛо приближавших оккупацию глашатаев:…

 • Приключения ваты на расее

  Приятная новость о дамбасянах на расее: Русскомирский ублюдок приехал на Крым с оккупированного расеей Донецка. Потом придурка понесло на Ростов:-)…

 • Наші без раші

  Українська Петля Часу #нашібезраші Хочеш продовження? А як щодо повнометражного комедійного фільму “Пропала Грамота 2” від Ахтема Сеітаблаєва та…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments