Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Строительство российского Северного потока-2 калечит и убивает тюленей Балтики

Тюлені, що мешкають у Балтійському морі, поступово втрачають слух.

тюлень март
Фото: Фонд друзей балтийской нерпы

Згідно висновків експертів, будівництво газопроводу Північний потік-2 становить загрозу для слухових органів ластоногих. Але Газпром залишається глухим до скарг європейських екологів, стверджуючи, що будівництво цього газопроводу ледь не поліпшує екологію регіону.

Зовсім інша ситуація з тюленями каспійськими. Варто було з’явитися проекту транскаспійського газопроводу з Туркменістану до Азербайджану, як російські пропагандисти здійняли галас щодо небезпеки для «унікальної екосистеми Каспію». Подвійні стандарти Кремля - у дії.

Туркменський газ має надзвичайно велике значення для диверсифікації постачання газу до Європи. Росія десятиліттями блокувала його прямий доступ на цей платоспроможний ринок, нав’язуючи своє посередництво, перекупаючи та продаючи від себе з чималим зиском. Росія, як і будь-яка автократична держава, не може існувати в умовах вільної конкуренції. До того ж, вона не хоче втрачати газ як знаряддя політичного тиску.Жалоба за унікальною екосистемою Каспію – лише перший акт п’єси. Далі у хід піде економічний та політичний тиск на всіх учасників проекту. Сподіваюсь, цього разу справа не дійде до військового тиску.

Andriy Kobolyev
Tags: nordstream2, Балтика, двоемыслие, двойные стандарты, живодеры, кремлевские технологии, морские животные, экологическая беда
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment