Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Політв’язні фашистської Росії: Бекірову стало гірше! (бранець Кремля не може встати з ліжка)

На окупованому Кримі погіршився стан здоров'я українського політв'язня Едема Бекірова. Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook його дочка Елеонора Бекірова, підкресливши, що батько не може встати з ліжка.

Бекірову стало гірше

"В черговий раз отримую тривожні новини з Криму про батька. Сьогодні мого батька - Едема Бекірова не зміг відвідати адвокат Олексій Ладін у медсанчастині СІЗО. Через защемлення нерва у хребті він не може встати з ліжка. Батько відчуває сильні болі в спині", - написала Бекірова.

На її думку, хвороба батька спровокована останнім засіданням маріонеткового "суду", коли його доправили з СІЗО до будівлі Верховного суду Криму, і він 11 годин перебував під конвоєм без їжі та води.

"Таке ставлення не можна назвати інакше, як тортурами і тримання, і доправлення. Кожне вивезення в автозаку, який не обладнаний і не призначений для перевезення інвалідів, - це удар по його здоров'ю, яке щодня погіршується умовах СІЗО", - написала дочка політв'язня.

Вона повідомила, що Едему Бекірову терміново передали знеболювальні препарати.

"Але це лише ситуативне вирішення проблеми, а не вихід із критичної ситуації, в якій я не знаю у кого просити про допомогу. Я звертаюся до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової і прошу відреагувати, використовуючи всі доступні їй механізми для допомоги моєму батькові", - написала Бекірова.

Вона нагадала, що на Кримі фашисти її батькові не забезпечують відповідного медичного догляду, до нього не допускають незалежних лікарів.

"Батько не може самостійно пересуватися, лягати спати, ходити в туалет, відчуває нестерпний біль при транспортуванні в автозаку. Тримання людини з інвалідністю в таких умовах є нелюдським і прирівнюється до тортур - стаття 3 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод", - заявила Бекірова.

Як відомо, жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова було затримано російськими окупантами на в'їзді на Крим вранці 12 грудня 2018 року. Він прямував до Криму, щоб відвідати 78-річну матір та родичів. Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував Бекірова.

Бекіров - інвалід першої групи, у нього ампутована нога, рана на якій не загоюється. Після перенесеного інфаркту його прооперували і встановили 4 шунти. Також він хворий на цукровий діабет.

Його російські фашисти безпідставно звинувачують у скоєнні злочину за статтею 222 частина 2 і 222.1 частина 2 КК РФ (зберігання і передача вибухових речовин і боєприпасів). Зокрема, йому інкримінують поширення і транспортування понад 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів. Бекіров неодноразово заявляв про свою невинуватість.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch 3 серпня закликала російську владу на незаконно анексованому Кримі надати ув'язненому і важко хворому кримськотатарському активісту Едему Бекірову «негайну і адекватну медичну допомогу».

11 червня цього року Європейський суд з прав людини прийняв рішення щодо Бекірова, закликаючи окупантів на анексованому РФ Кримі негайно перевести ув'язненого з СІЗО до лікарні. Однак на фашистській Росії відмовилися це зробити.

7 серпня дочка Бекірова звернулася до президента України Володимира Зеленського з проханням урятувати батька.
Tags: Бекировы, Крым, больные, крымские татары, къырымлы, политзаключенные, пытки, рашизм, русские оккупанты, тюрьмы, фашисты, хвороби
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment