Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

"ЄС" вже має низку законопроектів і план дій на відміну від відпочиваючих н/д з інших фракцій

П’ять копійок: Поки нові нардепи провладної фракції «Слуги народу» ділять портфелі і сфери впливу, н/д «Опаплатформи за життя» клянчать собі два комітети і віце-спікера, а мандатники Тимошенко та Вакарчука взагалі десь загубились на південних морях-окіянах, народні депутати «Європейської Солідарності» вже пропонують суспільству конкретну законотворчу стратегію і своє бачення подальших дій, спрямованих на євроатлантичну інтеграцію в умовах російської агресії.

Партія Порошенка застерігає реваншистів від спроб скасувати мовний закон

"Європейська Солідарність" внесе до Верховної Ради низку законопроектів щодо політики в сфері євроінтеграції:"Ми внесемо до Верховної Ради законопроекти, які передбачають створення системи державної політики в сфері європейської інтеграції. Це той законопроект над яким ми багато працювали і з комітетом Верховної Ради, і з урядовим офісом з координації європейської і євроатлантичної інтеграції. Ми вважаємо, що державна політика в сфері європейської інтеграції має отримати конкретні інституційні зміцненні засади, конкретні механізми їх реалізації, конкретні важелі моніторингу, використання міжнародної фінансової допомоги відповідно до стратегічних цілей в Україні. Ми будемо це пропонувати", - наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Функції віце-прем'єра з євроінтеграції слід розширювати

Віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе наголошує на необхідності збереження цієї посади в новому уряді і розширенні повноважень для продовження активного руху до ЄС і НАТО. Про це політик повідомила у Facebook.

"Оскільки у публічному просторі продовжує «жити» думка про скасування посади віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, вважаю за потрібне вкотре наголосити на неприпустимості подібного кроку. Звісно, якщо курс на ЄС та НАТО не був для переможця парламентських перегонів лише передвиборчою технологією", - зазначила віцепрем'єрка.

На її переконання, передача повноважень віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції прем’єр-міністру загальмує весь процес, оскільки глава уряду фізично не зможе приділяти питанням європейської та євроатлантичної інтеграції належну увагу. Не менш шкідливим буде рішення передати ці повноваження одному з міністрів – занадто широким та багатоаспектним є наш діалог з ЄС та НАТО, занадто амбітними є завдання змін в різних секторах, зауважила Климпуш-Цинцадзе.

Климпуш-Цинцадзе не пустили на саміт Україна-ЄС

"Ще є зовнішньополітичний фактор. Саме віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції забезпечуватиме постійний діалог з ЄС та НАТО на дуже практичному рівні... Тому необхідно не ліквідовувати посаду, а розширювати її повноваження. Зокрема, віцепрем’єр повинен мати право вето при розгляді урядом проектів нормативно-правових актів, що суперечать Угоді про асоціацію та можуть стати на заваді нашому вступу до НАТО", - вважає вона.

Окрім того, на її думку, Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції повинен отримати право законодавчої ініціативи, тобто самостійно подавати на розгляд уряду проєкти законів та актів.

"Нам потрібна сильна інституція з потужними фахівцями, як було у країн-кандидатів у члени ЄС", - акцентувала віцепрем'єрка.

У цьому контексті вона закликала представників громадянського суспільства, урядовців та новообраних депутатів зміцнити інституційний механізм інтеграції України з ЄС та НАТО і заявила про готовність брати активну участь у цьому процесі в новому парламенті.

"І вкотре наголошую: якщо ми справді, не словами, а справами, хочемо рухатися до ЄС і НАТО, то нам треба разом думати над тим, як посилювати цей процес, а не послаблювати. Популістські розмови про скорочення посад тут неприпустимі. На нас дивляться не лише виборці, а й міжнародні партнери, які дуже чітко розуміють, про що йдеться", - резюмувала Климпуш-Цинцадзе.

Політична партія "Європейська солідарність" планує наступного тижня провести засідання своєї депутатської фракції, під час якого обрати її керівників.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомила кандидат у народні депутати від партії "Європейська солідарність" Ірина Фріз.

"Перед першим засіданням Верховної Ради нового скликання буде зібрано безпосередньо засідання фракції, на якому ми визначимося щодо керівника фракції та його заступників. Це засідання фракції планується наступного тижня", - сказала Фріз.

Фріз зробила вибір на користь роботи в парламенті

Нинішній голова фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов на запитання кореспондента про те, наскільки високою є ймовірність, що він залишиться очільником фракції, відповів: "Як вирішить фракція".

Разом з тим перший заступник Голови Верховної Ради, кандидат у народні депутати від партії "Європейська солідарність" Ірина Геращенко під час брифінгу в офісі політсили у вівторок зазначила, що "ЄС" уже має кандидатури на голову франції та його заступників.

"Ви знаєте, у нас є все. Але щойно стартує Верховна Рада дев'ятого скликання ви почуєте прізвище керівника нашої політичної сили і його заступників. Нашу фракцію очолить професійна людина, ми маємо професійну команду, і заступниками стануть так само професійні люди, і тут буде збережено гендерний баланс", - уточнила Геращенко.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, новообраний народний депутат від партії «Європейська солідарність» Ахтем Чийгоз планує працювати у складі Комітету Верховної Ради у закордонних справах.

Чийгоз планує у новій Раді увійти до Комітету у закордонних справах

«Хотілося б увійти до Комітету у закордонних справах. Враховуючи велику повагу та довіру до Меджлісу кримськотатарського народу на міжнародних майданчиках, хотілося б максимально використати той досвід, який ми маємо: як ми до цього допомагали Україні концентрувати питання, пов’язані з окупацією Криму та згуртовувати наших союзників. Зараз це важливо, особливо після подій у ПАРЄ. На мій погляд, це було б значною допомогою державі», - зазначив Чийгоз в ексклюзивному коментарі Укрінформу.“Євросолідарність” виступає проти ліквідації у ВР комітету у справах ветеранів

Політична партія “Європейська солідарність” виступає проти ліквідації комітету Верховної Ради у справах ветеранів і осіб з інвалідністю, бо це може призвести до ліквідації Міністерства у справах ветеранів.

Про це заявила перший віцеспікер, народний депутат від партії “Європейська солідарність” Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.“Ми категорично проти ліквідації комітету ветеранів. Це може стати першим кроком для ліквідації міністерства ветеранів. Ми — за посилення державної політики захисту ветеранів і їх родин. Подібні комітети і міністерства є в усіх країнах, що пережили війну або дотичні до військових операцій. Комітети і міністерства ветеранів є в США, Канаді, Хорватії, Великої Британії, Грузії”, — зазначила Геращенко.

Водночас, підкреслила політик, ВР має якнайшвидше прийняти закон про розвідку і, “згідно із законом про нацбезпеку, має бути створений окремий комітет з розвідки, який повинен мати контрольні функції над розвідувальними інститутами”.

При цьому в партії “ЄС” вважаємо помилковою спробу об‘єднати комітет з прав людини і питання реінтеграції.

“Реінтеграція окупованих територій — це відповідальність виконавчої влади, і треба створити окремий комітет. Його має очолити представник партії влади. Щодо прав людини, то ця проблематика має ширшу й іншу специфіку, аніж тільки реінтеграція і права переселенців”, — прокоментувала Геращенко, додавши при цьому, що для балансу Комітет з прав людини дійсно краще очолити представнику не правлячої більшості.

Водночас, за її словами, “Євросолідарність” вітає відмову партії “Слуга народу” від ліквідації комітету євроінтеграції.

“Наполягаємо, що цей комітет повинен мати особливі функції щодо аналізу всіх законопроектів для наближення до права ЄС”, — підкреслила перший віце-спікер.

Окрім того, в “ЄС” мають своє бачення стосовно реформування комітетів з питань економіки, бюджету та податкової політики.

“Маємо багато пропозицій і зауважень щодо блоку, що стосується комітетів з питань економіки, бюджету, податкової політики. Ці комітети не можуть перебирати на себе невластиві функції виконавчої влади”, - додала Геращенко.

Відповідні пропозиції щодо предмету комітетів ВР члени “Європейської солідарності” передали до робочої групи ВР.

"Європейська Солідарність" наполягає, що генерал-лейтенант Михайло Забродський має очолити комітет з національної безпеки і оборони у Верховній Раді дев’ятого скликання.Про це на прес-конференції заявила перший заступник голови Верховної Ради України, кандидат у народні депутати від партії "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко, передає прес-служба партії.

"Навряд в парламентів можна знайти більш фахову людину, ніж Михайло Забродський на голову комітету з національної безпеки та оборони, тому що це правда. Він має за плечима досвід захисту територіальної цілісності та оборони, стратегічне бачення питань національної безпеки і оборони держави, в нього хороша англійська, навчання за кордоном, чітке розуміння, що таке країни НАТО, і чітка відповідь на запитання чи є в країн НАТО війська. Я переконана, що 400 новообраних депутатів можуть цього не знати", – наголосила Ірина Геращенко.

Розподіл комітетів у Верховній Раді має відбуватись відповідно до професійних компетенцій та досвіду кандидатів, – заявила Ірина Геращенко.

"Ми не прийшли боротися за портфелі. Наша команда є надзвичайно професійною. Досвід членів "Європейської Солідарності" може посилити комітети, які стосуються питань нацбезпеки та оборони, європейської інтеграції, прав людини, захисту ветеранів", – наголосила Ірина Геращенко.

"Європейська Солідарність" закликає "Батьківщину" та "Голос" об’єднати зусилля та обговорити пропозиції по керівництву комітетів, – сказала Ірина Геращенко.

"Ми звертаємося до колег по парламенту, які не входять до монобільшості – це партії "Батьківщина" та "Голос" з пропозицією скоординувати зусилля наших політичних сил для дотримання норми регламенту про пропорційне представництво і керівництво комітетами парламенту. Поки що ми не отримали відповідь, але чекаємо. Скоординувавши зусилля ми зробимо більше для демократії і правильного функціонування Верховної Ради", – сказала вона.

Представники опозиції мають очолити комітети з питань регламенту та свободи слова – це забезпечить якісний контроль за більшістю партії "Слуга народу" в парламенті, – наголосила Ірина Геращенко.

"Опозиції мають бути передані комітет з регламенту та свободи слова, тим фракціям, які не належать до монобільшості. З цих позицій ми виходимо на консультації і вважаємо, що дуже правильно боротись не за портфелі та крісла, а за принципи організації роботи парламенту, адже не в прізвищах справа", – прокоментувала політик.

Нагадаємо, що генерал Михайло Забродський розповів про першочергові законопроекти "Європейської Солідарності" у сфері безпеки та оборони у новій Верховній Раді.Чиновники Офісу президента не мають ухилятися від електронного декларування

Депутати від "Європейської Солідарності" мають намір в першу чергу внести на розгляд новообраного парламенту законопроект про зміни до закону "Про запобігання корупції".

Про це під час брифінгу заявила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, представник "Європейської Солідарності" Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми багато працювали і урядом, і цим складом парламенту над тим, щоб виконати всі вимоги по наданню Україні безвізового режиму. Для нас є важливим дотримання всіх вимог, які ми вже впровадили в життя, які вже працюють.

З огляду на це, ми вважаємо необхідним першочергово розробити і внести законопроект, який буде передбачати зміни до закону "Про запобігання корупції". Оскільки ви бачите, що будь-якими способами представники команди президента Зеленського зараз намагаються вивести команду, яка працює безпосередньо в Офісі президента України з- під дії цього закону", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона нагадала, що всі представники Адміністрації Президента Петра Порошенка проходили електронне декларування.

"Ми всі вважали і продовжуємо вважати, що це питання підзвітності, прозорості, відповідності європейським нормам, тому ніяке перейменування Адміністрації на Офіс президента не мають спричиняти ухиляння від відповідальності з електронного декларування працівників Офісу президента України.

Я сподіваюся, що інші політичні сили в парламенті підтримують нашу ініціативу і проголосують за те, щоб всі державні службовці, на всіх високих, і політичних в тому числі, посадах продовжували декларувати свої статки так, як це передбачено нашими зобов’язаннями щодо надання Україні безвізового режиму", – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

В "ЄС" прокоментували ініціативу Зеленського на спрощення надання громадянства росіянамПраво бути громадяном України треба заслужитиTags: Європейська Солідарність, Геращенко, Климпуш-Цинцадзе, Фріз, Чийгоз, депутаты, законопроекты, огляд, планы, позиция, политика, политики, политические программы, фракции
Subscribe

 • На России подведены итоги демократических выборов

  Мои инсайдеры сообщают, что на выборах на РФ победила партия "Свободу республикам", следом за ней идут "Мусульмане РФ" и замыкает тройку блок…

 • Зеля х/йло!

  Вчора російські окупанти 7 разів гатили по нашим позиціям, поранені двоє українських воїнів. Російські агресори продовжують інтенсивну підготовку на…

 • Почему россияне...❓❓❓

  Почему путинские чиновники покупают себе и своим семьям дома на неадекватном Западе, а не в дружественных Москве странах - Сирии, Беларуси, КНДР,…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment