Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Полтавщина кличе на «Гелон-фест»: Скіфська хода та участь в археологічних розкопках

У суботу, 10 серпня, в історико-культурному заповіднику «Більськ», що на Котелевщині Полтавської області, розпочнеться унікальний етнофестиваль «Гелон-фест», який пройде тут утретє і триватиме два дні, повідомляється на сайті заповідника.

Скіфська хода та участь в археологічних розкопках: Полтавщина кличе на «Гелон-фест»

«У програмі феєричного дійства: скіфська хода, екскурсії з можливістю участі в археологічних розкопках, експозиція скіфських артефактів просто неба, свято ковалів, конкурс «Краща родина у вишиванках», кінне шоу», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, скіфські реконструктори та кінний театр продемонструють унікальну атмосферу сивої давнини, а шоу живих барабанів та феєричне фаєршоу занурять глядачів у магічну атмосферу.

Окрім того, тут виступатимуть фольклорні колективи, троїсті музики, популярні гурти й артисти. Зокрема, український метал-гурт MOTANKA, який грає у жанрі містики на цимбалах та окаринах. Також виступить оперна співачка Марія Максакова в супроводі Полтавського академічного симфонічного оркестру.

Напередодні дійства організатори представили гімн Гелону (слова і музика Олексія Потоцького).

За традицією фестиваль, який проходить на землі древніх скіфів, столицею яких був Гелон, завершиться етнодискотекою.

До складу історико-культурного заповідника «Більськ» входить більша частина Більського городища скіфського часу. Це городище ототожнюється більшістю сучасних дослідників з містом Гелон, яке згадував Геродот як столицю скіфського племені гелонів.
Tags: Полтавщина, Скифия, археология, етно, заповідники, зеленый туризм, народні гуляння, реконструкция, фестивалі
Subscribe

 • Почему рупоры сруцкой вясны не живут в Дыре?

  Провал путинского проекта "новороссия" хорошо иллюстрируется отношением к оккупированному гетто ОРДЛо приближавших оккупацию глашатаев:…

 • Приключения ваты на расее

  Приятная новость о дамбасянах на расее: Русскомирский ублюдок приехал на Крым с оккупированного расеей Донецка. Потом придурка понесло на Ростов:-)…

 • Наші без раші

  Українська Петля Часу #нашібезраші Хочеш продовження? А як щодо повнометражного комедійного фільму “Пропала Грамота 2” від Ахтема Сеітаблаєва та…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment