Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

З центру Чумацького Шляху вилетіла зірка з рекордною швидкістю 1700 км/с

З центру Чумацького Шляху вилетіла зірка з рекордною швидкістю

Астрономи побачили нову зірку головної послідовності - найшвидшу з коли-небудь виявлених в Чумацькому Шляху. Про це повідомляє Naked science.

"Нову зірку астрономи виявили випадково. Вони проводили дослідження, спрямоване на спостереження зірок в зоряних потоках - структурах, які складаються з зоряних скупчень і карликових галактик, що обертаються навколо Чумацького Шляху. Проєкт називається S5, і одним з його завдань був пошук зірок з високими швидкостями руху", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що астрономам вдалося виявити одну з таких зірок: вона рухалася зі швидкістю 1700 кілометрів на секунду. Для порівняння, наша планета обертається навколо Сонця зі швидкістю 30 км/с.

"Зірка, названа S5-HVS1, відносно молода - їй 500 мільйонів років. Її маса перевищує сонячну майже у 2,5 раза. S5-HVS1 - це зірка головної послідовності спектрального класу A, як відомі вченим Сіріус А, Альтаїр і Вега. Згідно з розрахунками траєкторії, ця зірка вилетіла з центру Чумацького Шляху приблизно 4,8 мільйона років тому", - додають вчені.

За словами науковців, енергії, яка знадобилася, щоб запустити S5-HVS1 в простір, досить, щоб прискорити Землю до 99,7 відсотка від швидкості світла.
Tags: Всесвіт, Чумацький шлях, астрономия, звезды, космос, скорость
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment