Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Синод ПЦУ закликав посилити санкції проти РФ за насильство російських окупантів проти церкви

Синод ПЦУ закликав посилити санкції за розграбування собору у Сімферополі

Синод Української православної церкви закликав посилити міжнародні санкції проти РФ за розграбування кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги та Управління Кримської єпархії Української православної церкви у Сімферополі.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті церкви.

Синод УПЦ ухвалив “висловити рішучий протест та глибоке обурення триваючим насильством російської окупаційної влади проти Православної церкви України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, що протягом останнього часу виявилося у цілеспрямованому пошкодженні й розграбуванні будівлі та майна кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги та Управління Кримської єпархії Української Православної Церкви (Православної церкви України) у м. Сімферополі”.


Відбулося засідання Священного Синоду / Фото: Пресслужба Київської Митрополії ПЦУ

Зазначається, що ПЦУ вкотре вимагає від РФ припинити свідоме порушення в окупованій АР Крим та м. Севастополі одного з основоположних прав людини – права на свободу совісті та віросповідання.

Православна церква України також ухвалила “закликати українську та міжнародну спільноту вимагати від Росії припинити порушення прав української православної громади Криму, а винних – притягати до відповідальності, включно з посиленням міжнародних санкцій проти Російської Федерації та проти конкретних посадових осіб "суду", "судовиконавців", "міністерства майна" та інших, безпосередньо причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованій Автономній Республіці Крим”.

Як повідомлялося, майно Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги Православної церкви України в Сімферополі було розграбовано російськими фашистами.

У Кафедральному соборі проводила богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла до Православної церкви України (ПЦУ).

Російські окупанти Криму в лютому 2019 року вимагали звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.

Підконтрольний Росії арбітражний "суд" Криму 28 червня зобов'язав передати у користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.

В середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані окупантами без узгодження з Кримською єпархією.
Tags: Крым, ПЦУ, Синод, заклики, призывы, протест, религиозные гонения, русские оккупанты, требования
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment