Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Вітаю українців з 1031-ю річницею хрещення Руси-України!

Сьогодні День хрещення Київської Русі–України.

28 липня. Пам’ятні дати

Ця дата відзначається в Україні згідно з Указом Президента В. Ющенка від 25 липня 2008 року щорічно в цей день. Разом з тим, цього ж дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Русі.

Серед усіх реформ Руської (Української) держави, здійснених Володимиром, звісно, найважливішою була релігійна. Спочатку князь намагався реформувати язичництво, але з того нічого не вийшло, адже стара релігія, ознаками якої були багатобожжя, багатоженство й криваві жертви, цілковито себе вичерпала. Тому Володимир прийняв християнство з Візантії та запровадив його як державну релігію в Русі – крок абсолютно раціональний, адже Візантія на той час була наймогутнішою і найбагатшою державою континенту, центром цивілізації. За літописом, Володимир охрестив своїх підданих 14 серпня 988 року в Києві на річці Почайна, притоці Дніпра.Християнізація Русі означала входження її до світової християнської спільноти, віднайдення нею свого місця в співдружності християнських держав. З прийняттям християнства Київська держава, згідно з тогочасними уявленнями, ніби очищалася від скверни й ще з «не країни» ставала країною й водночас членом християнської співдружності. В очах Візантії прийняття Руссю християнства остаточно закріпило легітимність влади київських князів, або сказати б, узаконило державність.

Християнство стало потужним поштовхом для розвитку освіти й культури: почали відкриватися школи, в Києві було збудовано головний храм Русі – Десятинну церкву Богородиці (996). Прийняття християнства від Константинополя, а не від Рима, привело до того, що Русь у середині ХІ ст. опинилася по східний бік Великого розколу 1054 року. Цивілізаційні наслідки цієї події справили величезний вплив на всю подальшу історію східнослов’янських країн.

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній привітав українців з Днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира та 1031-ю річницею хрещення Київської Руси-України.

Вітання митрополит розмістив у Facebook.

"Сьогодні ми, як і багато поколінь перед нами, користуємося плодами діл святого Володимира, можливо, навіть належно не замислюючись над тим, яку роль відіграв цей святий у житті нашого народу, а отже – кожного з нас", - ідеться у привітанні.

Митрополит Епіфаній наголосив, що князь Володимир був поганином, який свідомо став християнином і зразком морального життя і чеснот.

"Князь Володимир залишив у спадок нащадкам велику державу, мати добрі відносини з якою вважали за благо всі сусідні країни. Він довів, що воля людини до пізнання істини та бажання втілювати її у власному житті сильніші за обставини місця й часу. Хоча, на жаль, цим не раз ми виправдовуємо те, що належно не боремося зі злом у самих собі та у навколишньому світі. Приклад цього святого доводить, що можна перемогти свої гріховні пристрасті й просто життєві негативні звички та інших спрямувати до блага”, - зазначив митрополит.

На його переконання, щоб обрати правильний шлях у майбутнє, треба добре знати своє минуле. Вибір православної віри, зроблений бабусею Володимира, – святою Ольгою, був для князя одним із важливих аргументів на користь власного рішення, тому і зараз усім слід робити висновки для сьогодення і свого майбутнього.

“Хто щиро прагне пізнати істину та втілити її в життя – може це зробити! Хто щиро бажає відкинути гріховне життя та досягти святості – не буде зупинений на цьому шляху ніякими обставинами. Трудімося сьогодні задля розбудови Церкви й України, борімося зі злом у собі та навколишньому світі, знаючи, що жодна добра справа не є марною, і що все, чого не вистачає нам самим, Своєю благодаттю зміцнить та доповнить Господь!”, - наголосив митрополит Епіфаній.

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив літургію до 1031-ї річниці хрещення Руси-України.


На території Софії Київської триває літургія до дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира та з нагоди 1031-ї річниці хрещення України-Руси, яку очолює митрополит Епіфаній, повідомляє Укрінформ.

Після завершення літургії відбудеться хресний хід на чолі з Блаженнішим Митрополитом Епіфанієм. Хода пройде від Софійського собору до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.

Після цього пройде молебень та прозвучить молитва за Україну.


Богослужіння ПЦУ до дня Хрещення Руси / Фото: Мінченко Геннадій. Укрінформ


Tags: #УкраїнськийХреснийХід, Єдина Помісна Православна Церква, День Крещения Руси-Украины, ПЦУ, Предстотель ПЦУ Епіфаній, молебен, християнські свята
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments