Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Фільм про повернення Донбасу візьме участь у Венеціанському кінофестивалі

Художній фільм Валентина Васяновича “Атлантида”, створений за підтримки Держкіно, відібрано до участі в офіційній конкурсній програмі “Горизонти” Венеційського міжнародного кінофестивалю, повідомляє пресслужба Держкіно.

Фільм про повернення Донбасу візьме участь у Венеціанському кінофестивалі
Фото: Вадим Ільков

“Програма “Горизонти” (Orizzonti) є другою за значущістю на Венеційському кінофестивалі і проводиться паралельно з головним конкурсом. До участі у цій секції відбирають художні та документальні фільми, які представляють нові тенденції у розвитку світового кінематографа”, - йдеться в повідомленні.

Як наголошує голова Держкіно Пилип Іллєнко, прем’єра фільму у Венеції є не менш престижною, ніж у Каннах, адже щороку тут збираються світові зірки і кінопрофесіонали першої величини.

“Я вважаю “Атлантиду” однією з найкращих українських стрічок останніх років і переконаний, що ця картина гідно представить Україну на одному з найпрестижніших кінофестивалів світу”, – зазначає він.

“Атлантида" – це фільм про майбутню перемогу у війні з Росією. Фільм про судоми, перед остаточною руйнацією міфу індустріального Донбасу: на рівні промислового ландшафту, і насамперед – у людському вимірі.

Васянович працював над стрічкою як автор сценарію, режисер, оператор та співпродюсер. Продюсерами фільму є також Ія Мислицька та Володимир Яценко.

Кінопроєкт драми “Атлантида” став одним із переможців дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн 835 тис. грн при загальній вартості виробництва фільму 41 млн 835 тис. грн. Виробництво стрічки здійснила “Студія Гармата фільм”.

У Держкіно нагадали, що раніше Венеційський кінофестиваль оголосив про участь українсько-литовсько-французької картини “Стасіс” (міжнародна назва “Парфенон”/PARTHENON) литовського режисера Мантаса Кведаравічюса у конкурсній програмі “Тиждень критики”.

Згідно з правилами, всі покази в межах конкурсних програм Венеційського кінофестивалю є для стрічок прем’єрними.

76-ий Венеційський міжнародний кінофестиваль пройде з 28 серпня по 7 вересня цього року.

Фильм о возвращении Донбасса примет участие в Венецианском кинофестивале
Tags: Держкіно, Донбас, зроблено в Україні, кинематограф, кинофестивали, популяризация Украины, фильмы
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments