Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Німці, нарешті, зачухались! Welt: Компроміс Зеленського з Кремлем становитиме небезпеку і для Європи

Партія «Слуга народу» здобула вагомий результат на позачергових виборах до Верхової Ради України. Однак цей фактор несе в собі небезпеку, причому для всієї Європи.

Компроміс Зеленського із Кремлем становитиме небезпеку і для Європи – Welt

Така думка міститься в коментарі в німецькому виданні Die Welt.

«На відміну від багатьох популістських партій в Європі, Зеленський і його партія «Слуга народу» ... звертаються до дуже різних груп. Але це може становити небезпеку не тільки для України, а й для Європи», - пише Філіпп Фрітц.

Навіть якщо прихильники Зеленського, як правило, проєвропейські, то багато виборців «Слуги народу», які втомилися від війни на сході, проголосували за зміну, що вимагала б зближення з Росією, пояснює автор свою думку. Президент, ймовірно, відреагує на такий запит виборців своєю політикою.

«Якщо він відмовиться від послідовного ставлення свого попередника Петра Порошенка і вдасться до компромісу з Кремлем, то це теж загальноєвропейська проблема, оскільки це було б явною ознакою того, що переміщення кордонів по всій Європі веде до успіху. Путін мав би відчути себе заохоченим продовжувати закручувати спіраль ескалації», - вважає автор статті.

У ній зазначається, що «той факт, що Росія веде війну в Україні, ставить «Слугу народу» в ситуацію, в якій не опинялася жодна інша протестна партія в Європі (а це є саме протестна партія). Це, підкреслює автор, робить результат цих виборів таким важливим для всіх європейців.

В іншому вибори в Україні показали дві чіткі тенденції, які простежуються і в інших європейських країнах: з одного боку, все більше в політику вмішуються партії, які виникли з рухів, часто під керівництвом побічних учасників (останнім часом це спостерігалося в Словаччині, де до влади прийшла колишня антикорупційна активістка Зузана Капутова), з іншого, це популярність серед населення риторики проти «еліт».

Отже, українці хочуть нового початку, резюмує автор.
Tags: "Слуга народа", Европа, Зеленский, Кремль, Україна, безпека, зовнішня політика, иноСМИ, немцы, русско-украинская война, украинско-российские отношения
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments