Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Fitch: Понад 70% кредитів ПриватБанку видані компаніям екс-власників

Агентство Fitch констатує, що 72% валових кредитів ПриватБанку видані колишнім власникам банку Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, а також компаніям, які їм належать.

Партнер Коломойского прилетел в Украину - журналист

Про це зазначається у звіті про присвоєння кредитного рейтингу ПриватБанку, повідомляє Finbalance.

“Обсяг держоблігацій в портфелі ПриватБанку на кінець І кварталу становив 81% активів, які накопичилися, передусім, через внески держави в капітал. Чисті кредити - лише 19% активів. При цьому 72% валових кредитів (і велика частина знецінених кредитів) нібито (allegedly) пов`язані з попередніми власниками банку та вищим керівництвом”, - йдеться у повідомленні.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Як повідомлялось, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований згідно з рішенням українського уряду. Також повідомлялося, що з ПриватБанку перед націоналізацією було виведено 110 млрд грн через фіктивні компанії. 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши в судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розгляд цієї справи тривав із червня 2017 року. В Окружному адміністративному суді Києва пояснили своє рішення визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку тим, що відповідачі в цій справі не довели правомірність віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

За підсумками першого кварталу 2019 року ПриватБанк отримав майже 60% прибутків всієї банківської системи України — 7,6 мільярда гривень.
Tags: fitch, Боголюбов, Коломойский, Приватбанк, группа «Приват», кредиты
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments