Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Тернопільщині відкрили пам’ятник двом наймолодшим героям Небесної Сотні

П’ять копійок: Невже ви, українці, настільки отупіли, втратили розум, зір і слух? Навіщо загинули ці хлопці на Майдані? Що б над їх пам’яттю сьогодні глумився той, що закликав майданівців розійтися по хатам до Йолки на олів’є? Чи той молодий важкощелепний регіонал, який очолює список зеленої порослі? Я відмовляюсь вірити, що ви перетворились в овочів. Мені соромно за вас.
***
У райцентрі Збараж на Тернопільщині відкрили пам’ятник жителям району Устиму Голоднюку та Назарію Войтовичу, які загинули на Майдані 20 лютого 2014 року.

Пам’ятник двом наймолодшим героям Небесної Сотні відкрили на Тернопільщині

«Мій син Назарій мав 17 років, коли куля обірвала його життя… А Устим зі Збаража – на три роки старший. У пам’ять про сина разом із небайдужими людьми у родинному будинку, в кімнаті Назарія, ми заснували мистецьку резиденцію. У її майстернях вже кілька років молоді митці можуть професійно розвиватись та створювати свої проєкти. Це теж своєрідний пам’ятник, як і цей, що постав у Збаражі спільними зусиллями громадськості, патріотів», - сказав телефоном кореспонденту Укрінформу батько наймолодшого героя Небесної Сотні пан Юрій із села Травневе Збаразького району.

У Збаражі, під час урочистостей з нагоди відкриття пам’ятника наймолодшим героям Небесної Сотні Устиму Голоднюку та Назарію відбулася поминальна панахида за участю побратимів-майданівців, представників громадськості, тих, хто долучився до спорудження монументу.Устим Голоднюк народився у 1994 році у Збаражі. Учасник Євромайдану, боєць 38 сотні самооборони Майдану. Навчався у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Загинув 20 лютого 2014 року внаслідок вогнепального поранення в голову. Похований у Збаражі. 20 лютого 2015 року Устиму Голоднюку присвоєно звання Героя України посмертно.

Назарій Войтович народився у 1996 році в селі Травневе Збаразького району. Був наймолодшим учасником Євромайдану. Навчався в Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжі. 20 лютого під час протистоянь на Майдані хлопця вбили з вогнепальної зброї. Звання Героя України посмертно удостоєний 21 листопада 2014 року.
Tags: Майдан, Небесная Сотня, Тернопільщина, вшанування, герої України, памятники, память
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment