Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

FB забанив сторінку пам'яті полеглих за Україну, а РФ визнала небажаним Світовий конгрес українців.

Совпадение?

"Книга пам'яті полеглих за Україну" припиняє публікацію в Facebook матеріалів про загиблих воїнів через попередження про закриття сторінки: "Апеляції до модераторів результатів не дають".....

Irina Boltkova

Київ просить світ посилити тиск на Москву через рішення щодо СКУ

МЗС України висловило рішучий протест проти рішення генпрокуратури РФ щодо визнання "небажаною" діяльності Світового конгресу українців та закликало світ посилити дипломатичний тиск на Кремль. Про це ідеться в заяві, опублікованій на сайті МЗС.

В Україні продовжує діяльність Літній інститут-2019, організований СКУ

"МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням генеральної прокуратури Росії щодо визнання "небажаною" діяльності Світового конгресу українців. Таке рішення вкотре продемонструвало незмінність репресивної політики РФ, спрямованої на ліквідацію громадських організацій української меншини на території РФ", - ідеться у заяві.

З іншого боку, як підкреслили в МЗС, не може не тішити той факт, що зареєстрована у Канаді неурядова організація українців "становить загрозу основам конституційного ладу та безпеки РФ".

"Світовий конгрес українців завжди буде загрозою для Кремля, хоча метою цієї організації є підтримка української ідентичності, реабілітація українських поранених військовослужбовців та цивільних осіб, що постраждали від російської збройної агресії проти України, здійснення просвітницьких програм та українського шкільництва за межами України, а також збереження національної пам’яті про жертви Голодомору в Україні у 1932-1933 роках", - зазначили в міністерстві.

У МЗС також запевнили, що Україна готова вжити усіх кроків у відповідь на це ганебне рішення держави-агресора та закликає міжнародну спільноту розглядати це рішення генпрокуратури РФ як чергове зухвале порушення фундаментальних прав людини, у тому числі прав української меншини на території Росії, та посилити дипломатичний тиск на злочинний кремлівський режим.

Як повідомлялося, генеральна прокуратура РФ ухвалила рішення про визнання небажаної діяльності міжнародної неурядової організації - Світового конгресу українців на території Російської Федерації.

Світовий конгрес українців (Ukrainian World Congress) - неприбуткова організація, позапартійне об'єднання, яке координує українські громадські організації в українській діаспорі. Об'єднує 20 млн українців в 133 країнах. У світі українська діаспора налічує більш як 20 мільйонів людей. Одна з найбільших українських діаспор - на РФ.
Tags: facebook, МИД, Світовий конгрес українців, бан, запрет, кремлевские технологии, рашизм, украинофобия
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments