Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Останній редут України: Порошенко зустрінеться з лідерами ЄС і наполягатиме, щоб посилили тиск на РФ

Міжнародне становище України погіршується, і тривожні ознаки втрати нашою державою суб’єктності у зовнішній політиці з’явилися протягом останнього місяця.Про це лідер партії "Європейська Солідарність", п’ятий президент України Петро Порошенко заявив під час виступу перед прихильниками у Вінниці, передає "Прямий".

"Зустріч Трампа з Путіним стала першим за п’ять років порушенням принципу "нічого про Україну без України". Раніше було як? Перед будь-якими контактами з росіянами американські та європейські партнери обов’язково заїжджали чи дзвонили до Києва, щоб узгодити позицію. Потім так само інформували нас про результати. І от тепер вперше за п’ять років забули нас про нас же спитати! Звичайно, я би такого не допустив", – наголосив Порошенко.

Ще один удар по українській позиції – рішення ПАРЄ повернути російську делегацію без будь-яких зобов’язань, попри те, що Росія проігнорувала рішення Міжнародного морського трибуналу і не звільнила українських моряків.

"Вчора відправив 18 листів керівникам Євросоюзу, главам держав і урядів, які є членами Європейської Народної Партії… Туску, Юнкеру, Ангелі Меркель та іншим. А наступного тижня зустрінуся з лідерами ЄС, які будуть в Києві на українсько-європейському саміті. Закликаю наших європейських партнерів подвоїти зусилля, щоб Росія звільнила українських заручників, щоб був збережений режим санкцій стосовно Росії до відновлення територіальної цілісності та суверенітету України", - сказав він.

Петро Порошенко наголосив, що зміцнення міжнародної проукраїнської коаліції є першочерговим завданням для української влади.

"Ми, – саме Україна, а не хтось інший, – не повинні допустити нових тріщин в міжнародній коаліції на підтримку України, яку ми створили і утримували протягом п’яти років. Саме це має бути пріоритетом президента. Бо, згідно Конституції, він насамперед відповідає за оборону та зовнішню політику", – зазначив лідер "Європейської Солідарності".

За словами Порошенка, партія "Європейська Солідарність" йде на парламентські вибори саме для того, щоб не допустити послаблення позицій України та зміни стратегічного курсу нашої держави."Курс на членство в ЄС і НАТО був зафіксований у Конституції. Працювати над досягненням цієї мети – це тепер конституційний обов’язок усіх посадових осіб. Конституцію треба поважати і виконувати. Низка політичних сил, що беруть участь у виборах Верховної Ради, декларують свої євроатлантичні прагнення. Тому "Європейська Солідарність" пропонує всім проєвропейським силам підтвердити свою єдність у питанні роботи над вступом України до ЄС і НАТО. Вчора запропонував їм підписати Євроатлантичну Хартію з чіткими зобов’язаннями і планом дій щодо вступу до НАТО. Щоб ніхто не виляв хвостом, і потрібен такий публічний документ", – наголосив Порошенко.

Нагадаємо, рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи зняти санкції з російської делегації без виконання країною-агресором резолюцій ПАРЄ – це вкрай небезпечний прецедент, що може запустити ланцюгову реакцію скасування санкцій, які застосували проти Росії наші міжнародні партнери.

Раніше Петро Порошенко зазначив, що принцип "Нічого про Україну без України" був порушений у перший же місяць каденції Зеленського.Tags: Евросоюз, Порошенко, РФ, Україна, встречи, давление, заклики, зовнішня політика, лидерство, требования
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments