Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Ірина Геращенко: Повернення Росії до ПАРЄ руйнує принципи Європи

Росія не виконала жодної з резолюцій, ухвалених ПАРЄ, а її повернення до Асамблеї руйнує цінності та принципи Європи.

Геращенко розповіла, як

Про це у виступі в ПАРЄ заявила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко, передає сайт «Європейської солідарності».

«Збройна агресія Росії триває вже 5 років. Результат - близько 13 тисяч вбитих, 30 тисяч поранених, сотні заручників та політв’язнів Кремля. З початку російської агресії Асамблея ухвалила десятки резолюцій, однак, РФ не виконана жодної з них. Асамблея засудила незаконний референдум у Криму, закликала припинити переслідування кримськотатарського народу та надати повний доступ місії ОБСЄ… Не виконано», - акцентувала Геращенко.

Вона додала: «Асамблея засудила невиконання Росією Мінських угод, закликала припинити вогонь і звільнити всіх заручників та політв’язнів, а також у співпраці з МКЧХ провести пошук зниклих безвісти… Не виконано!».

Геращенко вкотре наголосила, що кількість політв’язнів Кремля сягає близько 100 осіб і десятків заручників з окупованого Донбасу. Всі вони утримуються в повній ізоляції, без дозволу на листування чи відвідування структурами МКЧХ, іншими міжнародними організаціями

«Кремль продовжує незаконно утримувати Олега Сенцова, Володимира Балуха, Павла Гриба та інших», – зазначила Геращенко.

Також під час виступу Ірина Геращенко звернула увагу на резолюцію №2259 з вимогою до Росії розблокувати судноплавство, звільнити 24 українських моряків. І констатувала, що РФ всупереч рішенню Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі незаконно утримує українських військових.

«У листах, які я отримала від наших моряків з Лефортово, вони дякують світу за боротьбу, чекають на звільнення і пишуть, що свобода не обмежується тюремними мурами. Але ж чому тоді совість обмежується стінами цієї зали?», – зауважила перший віцеспікер.

Ірина Геращенко: Повернення Росії до ПАРЄ руйнує принципи Європи

«В рамках роботи гуманітарної групи в Мінську ми десятки разів закликали російську сторону звільнити бранців, однак Росія займає деструктивну позицію. Російська Федерація не виконала жодних резолюцій, ухвалених Асамблеєю», – підкреслила парламентар.

Резюмуючи, член партії «Європейська солідарність» Ірина Геращенко сказала: «Разом з тим, ціною руйнування цінностей і принципів та механізмів впливу Ради Європи обговорюється питання надання індульгенції Росії за всі скоєнні нею злочини. Ми не будемо голосувати за такі рішення і закликаємо колег не займатися фарисейством - і захистити фундаментальні цінності Ради Європи».

Геращенко назвала дебати про повернення РФ “майстер-класом із фарисейства”

Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко назвала дебати у ПАРЄ щодо повернення делегації РФ “європейським майстер-класом з фарисейства”.

Про це вона написала у Facebook.

“Важко йдуть дебати в Страсбурзі. 68 депутатів записалися на виступи. Більшість європейців говорять страшні, насправді, речі. Мовляв, от 5 років працюють санкції проти РФ і вони нічого не дають, РЄ і ПАРЄ - не ті організації, які займаються безпековими питаннями чи захистом територіальної цілісності, це не наші задачі і компетенції, що ми маємо подбати про майбутнє нашої організації і вимагати сплати від РФ внеску, гроші - це дуже важливо, найважливіше, ми маємо подумати про росіян, а не російську владу, й захистити право росіян на захист в ЄСПЛ ... Це європейський майстер- клас з фарисейства і спроби виправдати зраду принципів різними красивими словами, різними мовами, але від цього не менш огидними”, - написала Геращенко.

Політик додала, що її колеги з України - “чи не єдині в цій залі називають речі своїми іменами. Що це зрада. Що це індульгенція на вбивство. Що українці, наша країна подарувала Європі мир, протистою чи ці 5 важких років агресору, а ім плювати на наші жертви. Ми згадуємо вбитих, поранених, заручників, моряків, в'язнів,ми говоримо європейцям про їх відповідальність і сором, про подвійні стандарти”.

Геращенко нагадала парламентаріям у ПАРЄ сьогоднішню статтю в “Le Monde”, де “йдеться про російського шпигуна, який працював генконсулом в Страсбурзі і мав повний доступ до офісу Генсека РЄ Янгланда, повний доступ до всіх офіційних документів організації. Янгланд на це боляче зреагував. Але правда в тому, що Росія вже пустила свої щупальці надто глибоко, й ми відчуваємо, як метастази страшної хвороби сьогодні знищують РЄ. Була Мюнхенська змова, ми є свідками Старсбурськоі змови. Соромно за кожного, хто намагається виправдати цю ганьбу. Ми, українська делегація, не буде це виправдовувати. Нам важко. Ми майже одні. Ці 5 років ми дійсно тримали оборону, за нами був Президент, був МЗС, була АП. Сьогодні наші сили набагато слабкіші. Й це перша ластівка. Повернення російської делегаціі в ПАРЄ- початок. Наступне - це скасування санкцій в ЄС. Схоже, Європа до цього готова, а Німеччина, Франція, Італія, які виправдовують сьогоднішню ганьбу в Страсбурзі - теж знайдуть гарні слова це виправдати в грудні”, - пише Геращенко.

Також вона подякувала “кожному грузину, представнику країн Балтіі, британцю, які разом з нами б‘ються і називають речі своїми іменами - що це змова і зрада , що мова йде про фінансування ціною демократії”.

Російські пропагандисти у Страсбурзі чатують на українську парламентську делегацію в Парламентській асамблеї Ради Європи під парканами та кущами.

Про це написала у Facebook перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Мій ранок розпочався з пробіжки у супроводі камери скабєєвоі (Ольга Скабєєва - російська пропагандистка, журналістка та телеведуча на телеканалі «Росія 24» - ред.). Тепер вона чатує українську делегацію під парканами і кущами. Й мчала за мною до ПАРЄ. Відмахнулася від неї як від настирливої навозної мухи, без жодного слова, гидую", - розповіла Геращенко."В голові не вкладається, як європейці збираються повертати російську делегацію, коли слідча група в ці дні напряму заявила про причетність РФ до цього жахливого злочину", - наголосила Геращенко.

Вона підкреслила, що українська делегація буде протистояти цьому сценарію: "Всі попередні роки наша делегація за підтримки президента і МЗС відбивала сценарії Кремля. Сьогодні - лобісти Путіна підняли голову, й готові до фактичної легітимізації дій РФ, закрити очі на всі їх злочини".
Tags: Європейська Солідарність, Геращенко, ПАСЕ, Совет Европы, ганьба, делегации, позор, реванш, резолюции
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments