Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Nota bene: Коли поразка подається, як перемога (чому ФБ не припинить банити українські акаунти)

Практично весь травень моя сторінка в Фейсбук була в бані. Перша година розбана в червні увінчалась миттєвим черговим баном, причому за якісь надумані старі пости шестирічної давнини. Основна моя сторінка, як журналіста, видалена ще 2 роки тому на тій підставі, що на ній, крім мого фото була також ілюстрація книги В. Шкляра "Чорний ворон", де проглядаються контури козака на тлі сонця, що заходить. Фейсбуку чомусь кришка української книги не сподобалась.На початку червня чиновники Мінінформу похвалилися перемогою, мовляв, Facebook призначив на посаду Policy Manager щодо України К. Крук. Її офіс буде розташовано у Варшаві.

"Ми дуже сподіваємося, що після цього призначення грубе і непрофесійне ставлення компанії Facebook до України та українців нарешті припиниться", - зазначив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін.

Я же вважаю призначення українського представника у Польщі не перемогою, а гібридною поразкою. По-перше, яке мені діло до Варшави і одного представника, якого днем з вогнем не знайдеш? По-друге, в соціальних мережах давно піднімається тема, що варшавський офіс ФБ давно напханий агентами Кремля, т.зв. п'ятою колоною, яка працює проти України.

Як ви розумієте, минулий мій несправедливий бан припав на президентську кампанію. Нинішній бан відбувся під час скороченої кампанії дострокових виборів в Раду. І ніяка Крук до мого бану не має інтересу. Навіть, якщо достукатися до пані (її координати МІП не надав), то навряд чи вона змогла б щось корисне зробити для мого разбана з Варшави і в тамошній компанії прокремлівців.

А чиновникам МІП для відстоювання інтересів українців в Фейсбук потрібно було за 5 років лише продавити законопроект, який зобов'язує закордонні соціальні мережі мати своє представництво в нашій країні. Я про це писав постійно, але хто я, а хто чиновники Стеця...
Tags: facebook, Мінінформ, блогосфера, блокировка, гибридные войны, заметки О. Леусенко, информационные войны, соцсети, цензура
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments