Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Києві з’явилась перша смартвулиця (фото)

В столиці України презентували інноваційний та унікальний для України простір - смартвулицю.Перша “розумна” вулиця розташована в межах вулиці Салютної та є яскравим прикладом того, як інноваційні прилади можуть зробити життя в місті комфортним і безпечним, йдеться у повідомленні Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, яке є у розпорядженні Укрінформу.

«Поява першої смартвулиці у Києві — важливий крок у розвитку розумної інфраструктури. Kyiv Smart City — це не тільки складні технологічні проекти для міської інфраструктури. Це також і застосування інноваційних механізмів для вирішення буденних проблем містян. Я радий, що містяни, які проживають на вул. Салютній, мають вільний доступ до можливостей, що їх дає інтернет речей. А це, окрім іншого, сучасний рівень безпеки, енергоощадні технології та якісний інтернет. І такі умови мають отримати якомога більше киян. Тому ми працюватимемо над тим, щоб “розумних” вулиць на мапі Києва стало більше", - зазначив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

"Розумна" вулиця у Києві/ Фото Павла Багмута

Зокрема, поява смартвулиці стала можливою завдяки спільним зусиллям міської ініціативи Kyiv Smart City та компанії KAN Development.

Окрім безкоштовного міського Wi-Fi, баків для сортування сміття та велосипедної доріжки, на Салютній є перша в Україні стаціонарна система моніторингу якості повітря. Вона була встановлена в рамках проекту Managing Air Quality від міської ініціативи Kyiv Smart City. Датчик вимірює концентрацію дрібнодисперсного пилу (РМ2.5 і РМ10), рівень формальдегіду (CH₂O), діоксиду азоту (NO₂), чадного газу (CO), кисню (O₂), вуглекислого газу (CO₂), а також фіксує температуру і вологість. Сьогодні контроль якості повітря в усіх районах столиці здійснює мобільна лабораторія, яка щоденно робить забір та аналіз.

Є на смартвулиці й інші корисні прилади та сервіси. Наприклад, 12 камер відеоспостереження гарантують високий рівень безпеки, “розумне” освітлення, що автоматично змінюється залежно від інтенсивності руху, заощаджує електроенергію, а пандуси і рельєфне покриття полегшать пересування людям з інвалідністю. Також на Салютній є дві станції підзарядки електромобілів, лавки з USB-зарядними пристроями, що живляться від сонячних панелей, та кнопка екстреного виклику. Усе це допоможе мешканцям навколишніх будинків заощаджувати свій час, зусилля та почуватися в безпеці.

“Перша смартвулиця в Києві — це втілення міжнародної практики створення Living Lab. Такі “живі” лабораторії дозволяють в умовах міста протестувати нові технології, покликані покращити життя його мешканців. Це і “розумне” освітлення, і контроль екологічної ситуації, і відеоспостереження, і багато іншого. У рамках проекту, реалізованого ініціативою Kyiv Smart City спільно з компанією KAN Development, ми матимемо можливість перевірити на практиці досягнення українських і закордонних стартапів, аби в майбутньому запровадити найкращі технології в інших районах столиці”, - зазначила координатор ініціативи Kyiv Smart City Ярослава Бойко.
Tags: 21 век, smart, Київ, життя, инновации, инфраструктура, комфорт, сервис, технології, улицы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments