Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Православна церква закликає капеланів не брати участь у "соборі" КП (документ)

Православна церква закликає капеланів не брати участь у Помісному соборі УПЦ КП

Військове духовенство Православної церкви України закликало всіх військових священиків (капеланів) не брати жодної участі у заходах і діях, які руйнують єдність Помісної УПЦ.

Про це йдеться в повідомленні голови Синодального управління військового духовенства УПЦ на сторінці у Facebook.

"У зв’язку з намірами скликати Помісний собор УПЦ Київського Патріархату закликаємо усіх військових священників (капеланів), хто бажає блага для церкви і України, не брати жодної участі у заходах і діях, які руйнують єдність Помісної УПЦ", - йдеться в повідомленні.

Також в ПЦУ нагадують, що рішенням Священного Синоду Православної церкви України від 15 лютого 2019 року було підтримано душпастирську діяльність військових священників (капеланів) у складі Синодального управління військового духовенства.

"Таким чином усі капелани, які несуть місійну діяльність серед військовослужбовців усіх силових структур України, є кліриками Об’єднаної Православної Церкви України та не можуть брати участь у даному зібранні", - наголосило військове духовенство ПЦУ.Як відомо, у грудні 2018 року в Києві відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Однак уже 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

29 травня предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об’єднання "Українська православна церква Київського патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними.
Tags: ПЦУ, УПЦ КП, Філарет, документы, заклики, звернення, капелланы, обращение, священники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment