Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У прикарпатському селі оселилися мамонти (відео)

На в’їзді до села Підгір’я Богородчанського району Івано-Франківської області встановили металеві каркаси унікальних скульптур. Про це повідомила громадська активістка Марія Козакевич на сторінці у Facebook.

У прикарпатському селі «оселилися» мамонти

"Ось так на Богородчанщину повертаються мешканці льодовикового періоду, яких знайшли тут в озокеритових копальнях більш як сто років тому! Створені скульпторами металеві каркаси двох маленьких мамонтів сьогодні переїхали з майстерні на поле в с. Підгір’ї і вже на місці будуть «обростати» бетонними тілами. А згодом до них приєднається доросла частина сімейства – мама з татом – справжні п’ятиметрові велетні", – йдеться в дописі.

Як поінформувала Козакевич, встановлення скульптур мамонтів стало втіленням ідеї ініціативи #ФранківськЯкийТретаБерегти. Так, три роки тому в межах проекту осучаснення Краєзнавчого музею в Ратуші було заппропоновано «викопати» унікальну історію зі столітніми знахідками в с. Старуня, зокрема створити в музеї експонат волохатого носорога. Тоді задум не вдалося втілити через відсутність фінансування.



Активістка нагадала, що 5 жовтня 1907 року в сусідньому селі Старуня під час підземних робіт у копальні озокериту на глибині 12,5 метрів знайшли бальзамоване тіло мамонта (Elephas primigenius). Згодом у тій самій копальні на глибині 17,6 м було знайдено великий фрагмент забальзамованого волохатого носорога (Rhinoceros antiquitatis). Після проведених наукових досліджень видобуті рештки мамонта перевезли до музею Дідушицьких у Львові (тепер — Державний природознавчий музей НАН України).



У 1929 році експедиція Польської академії наук знайшла в околицях Старуні ще одного забальзамованого волохатого носорога віком 24 тисячі років, а також рештки інших тварин льодовикової доби: первісного бика, коня, сарни, песця. Загалом в околицях Старуні знайдено 4 бальзамовані туші волохатих носорогів. Більшість знахідок 1929 року зберігаються в музеї Ягеллонського університету в Кракові.

За словами Козакевич, ці знахідки періоду останнього зледеніння планети – унікальні та науково дуже цінні, адже попри свій поважний вік добре збереглися (включно зі шкірою та внутрішніми органами) завдяки тривалій природній муміфікації в середовищі з озокериту та солі.

Фото, відео: Mariya Kozakevych/Facebook

Tags: #ФранківськЯкийТретаБерегти, Прикарпаття, археология, зеленый туризм, мамонты, село, скульптуры
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments