Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Презентація книги про шлях ПЦУ до автокефалії

На території Михайлівського Золотоверхого собору відбулася презентація книги «Автокефалія Української церкви: огляд від Хрещення до Синодального Томосу».

У Києві презентували книгу про шлях ПЦУ до автокефалії

Автором книги є проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії, професор, протоієрей Віталій Клос, повідомляє Укрінформ.

“Слова “автокефалія” і “Томос” увійшли в лексикон усіх українців і стали відомими не тільки в Україні, а й далеко за її межами, оскільки всі спостерігали і переживали ці події. Ми усвідомлюємо, що є довга історія та певні передумови до цих подій, які відбувалися у 2018-му - на початку 2019 років. Книга є певною спробою осмислити та проаналізувати все те, що стосувалося питання незалежності Української церкви впродовж 2 тисяч років", - підкреслив Клос.

За його словами, у виданні описано двотисячолітній шлях Української церкви до автокефалії. Автор обґрунтовує богословські, канонічні та церковно-історичні засади автокефалії.Клос вважає, що ця книга є великою працею на майбутнє для тих, хто буде досліджувати та аналізувати тему ПЦУ ще детальніше і висвітлювати її на більш фундаментальних засадах.

Директор Інституту археографії та джерелознавства Георгій Папакін додав, що книга є дуже важливою саме зараз, оскільки вона дає розуміння процесу автокефалії та кінцевого результату отримання Томосу.

"Це праця, яка пристосована для розуміння широкого загалу, і в цьому полягає її велике значення. Вона є великим внеском в самий процес поширення автокефалії, розуміння цього процесу і розуміння того, на якому історичному підґрунті це відбувалося", - зазначив Папакін.
Tags: ПЦУ, Томос, Українська церква, автокефалия, книги, презентация
Subscribe

 • Гутаперчеві прилади

  Під Лозовим на Донеччині ліквідовано чотирьох найманців РФ, ще п’ятеро – трьохсоті , - повідомили окупанти т.з. терористичної "ДНР". Російські…

 • Шашлик на лопаті вони відпрацьовуватимуть.

  Медіагейші та зелетролі довго сміялись із полуниці для наших захисників, яку разом із зброєю привіз за власні кошти на фронт Петро Порошенко. Але…

 • Хвойди

  Я не вважаю шльондр, які приповзли до хуйла 2, перепрошу, сцикла 1, на шашлики, колегами. Не може український журналіст апріорі плазувати в шапіто…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments