Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Зеркаль - у суді ООН: Росія переслідує цілі етнічні групи на окупованому Кримі (фото, відео)

Росія як держава-окупант Кримського півострова застосовує практику колективного покарання цілих етнічних груп. Йдеться про численні порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації.

Зеркаль - у суді ООН: Росія переслідує цілі етнічні групи в окупованому Криму

Таку позицію озвучила сьогодні, 4 червня, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, представляючи позицію України у Міжнародному суді ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Росія вдалася до колективного покарання цілих етнічних груп у незаконно окупованому Криму. Продовжуються незаконні арешти і зникнення; Меджліс заборонено; придушуються важливі культурні зібрання; обмежується освіта кримськотатарською та українською мовами; а представники ЗМІ цих переслідуваних громад залякані. Це все – численні порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації”, - йдеться у виступі Зеркаль.

Вона наголосила, що після незаконної окупації Криму, Росія запустила широкомасштабну кампанію із культурного знищення кримських татар та українців.

Також Зеркаль заявила, що політика Росії щодо України є порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму.

“Які заходи вжила Росія? Чи запобігала Росія фінансуванню тероризму в Україні? Ні. Чи проводила розслідування? Ні. Чи надавала нам допомогу у пошуку злочинців? Ні. У результаті, було збито літак МН17”, - зазначила вона.

У Гаазі почалися слухання / Фото: Драбок Ірина, Укрінформ

Зеркаль підкреслила, що справжній зміст спору, який розглядає Міжнародний суд ООН, “полягає у тлумаченні та застосуванні Міжнародної конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму (ICSFT) та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD)”.

Як повідомлялось, 3-7 червня у Міжнародному суді ООН відбуваються слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

3 червня представники РФ намагалися довести відсутність юрисдикції Міжнародного суду щодо ініційованого Україною позову.

Позов проти Росії Україна подала до Міжнародного суду ООН 16 січня 2017 року.

Претензії до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація щодо української та кримськотатарських громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; незаконні обшуки та затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі. 19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.


Tags: Зеркаль, Крым, Международный суд ООН, крымские татары, преступления России, рашизм, русская агрессия в Украине, русские оккупанты, терроризм, этноцид
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments