Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Дніпровський театр ім. Шевченка з аншлагом показав у Торонто виставу про АТО

Дніпровський театр імені Тараса Шевченка виступив у Торонто з виставою "АТО – Ангели тебе оберігають" про будні українських військових на Донбасі, кошти від показу якої будуть направлені на допомогу українській армії.

Дніпровський театр імені Шевченка з аншлагом показав у Торонто виставу про АТО

"Кульмінацією творчого візиту Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади стала вистава-концерт "АТО – Ангели тебе оберігають", - повідомили Укрінформу в прес-службі театру.

Як пояснив автор сценарію та режисер, ветеран АТО Ігор Кирильчатенко, ця вистава – про будні українських воїнів на Донбасі, про коріння війни з Росією: від часів козацької доби до подій Революції Гідності. "Ми хочемо показати цим концертом – і тут, в Канаді, і у нас в Україні, що війна не закінчилась, війна триває. Як би ви це не називали – АТО, ООС, ще якось… Це справжня російсько-українська війна. І наші хлопці боронять свою землю. І ми приїхали до Канади, щоб віддячити усім тим, хто допомагав і далі підтримує Україну, наше військо", - наголосив Кирильчатенко.

Як повідомили у прес-службі театру, зал на 250 місць був повний. Канадці родинами прийшли подивитися гру дніпровських акторів. Час від часу люди не стримували сліз.

Після завершення вистави українські організації Канади передали 10 спеціальних візочків для Дніпровського військового шпиталю ЗСУ. Це обладнання є унікальним: воно призначене і для пересування поранених, і для їхньої реабілітації. Ціна квитка (35 доларів) – також своєрідний внесок у допомогу українській армії, зазначили організатори заходу."Ми працюємо системно на потреби українських бійців. Свого часу ми відправляли до України і одяг, і товари першої необхідності. Навіть тепловізори. Те, що потрібне, ми його тут знаходимо, купуємо та відсилаємо", - зазначив канадський волонтер Ростислав Барсук, який був серед глядачів вистави.

Як наголошується у повідомленні, загалом Канада вже надала понад 100 мільйонів доларів на тренування українських військових, придбання нелетальних засобів оборони та реабілітацію поранених.

Творчий візит Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади триватиме до 5 червня. З аншлагами відбулися вистави театру на кількох престижних фестивалях та школах з українською мовою навчання.

"Сьогоднішня вистава була ключовою під час нашого візиту до Канади. "Ангели тебе оберігають", по суті, - новітня українська драматургія, яку ми прагнули показати прихильному канадському глядачеві. А оця воєнна тематика – природна для сучасного Дніпра, бо ми себе усвідомлюємо – прифронтовим містом. За 200 кілометрів на схід – окупований Донецьк", - наголосила директор театру Оксана Петровська.

Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка заснований 23 серпня 1918 року указом гетьмана України Павла Скоропадського. Театр відкрито прем’єрною виставою "Лісова пісня" Лесі Українки. З 1927 року постійне місце перебування театру - місто Дніпро. На сцені театру виступали Лесь Курбас, Гнат Юра, Наталія Ужвій, Микола Садовський, Леонід Задніпровський, Лідія Кушкова. Серед сучасних акторів - ветерани війни на сході України. Колектив театру дав 5 концертів в зоні АТО та в місцях дислокації ООС.

З 2018 року Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка має статус Національного. Театр – поки єдиний у Дніпрі з виключним україномовним репертуаром.

Візит Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади відбувається за підтримки благодійного фонду "Солідарність".


Фото: прес-служба театру
Tags: АТО, Дніпро, ЗСУ, Канада, ООС, аншлаг, атовці, гастроли, помощь, популяризация Украины, спектакль, театр
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment