Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Указ Зеленського про повернення українського громадянства Саакашвілі незаконний

Указ президента України Володимира Зеленського про повернення українського громадянства колишньому главі Одеської обласної державної адміністрації Міхеілу Саакашвілі є незаконним.Про це в ефірі "Прямого" в ток-шоу "Ехо України" повідомив політолог Тарас Чорновіл.

"Там був такий пункт, що його (Саакашвілі, - ред.) Грузія хоче екстрадувати. Не можна екстрадувати – пряма норма української Конституції – коли в нього є українське громадянство. Не можна українського громадянина екстрадувати з України. Це пряма заборона Конституції", - наголосив Чорновіл.

За словами політолога, що указ Зеленського про повернення Міхеіла Саакашвілі в Україну незаконний.

"Момент другий – що стосується самого повернення. Указ Зеленського – і в третьому пункті, який стосується Саакашвілі, і у двох перших, я як юрист кажу, – він незаконний. Це пряме порушення закону у випадку Саакашвілі. Рішення незаконне. Ющенко один раз спробував скасувати попередні укази Кучми. Не можна просто так скасувати. Треба скасувати причину, на якій видані укази", - додав Чорновіл.

Також він зауважив, що повернення Міхеіла Саакашвілі в Україну - це кримінальний злочин.

"Чому Зеленський пішов на злочин? Це є кримінальний злочин – узурпація і перевищення влади. Прямий кримінальний злочин. Юристи Зеленського це, очевидно, знають, тому що це занадто відверто. Напевно, не через те, що дуже любить Саакашвілі і що йому він потрібен як великий та потужний радник. Я не бачу такого запиту поки що в команді Зеленського. Вони там самі поки що бога за бороду схопили і впевнені, що вони наймудріші в світі.

І тому мені здається, що його думали запустити як з пращі камінь зараз по Порошенку – з розрахунку, що він буде мстити. Якщо не він, то його політична сила, натхненна ним. Він розказує, що мститися нікому не буде, але у виборчу кампанію вони втягнуться. І я думаю, що в команді Коломойського… Зеленського – а, яка різниця – розраховують на те, що Саакашвілі буде продовженням цієї кампанії", - додав він.


Tags: Зеленский, Саакашвили, Указ, Чорновіл, гражданство, нарушения, незаконно, нелегитимность
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment