Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Рада офіційно визнала скаутський Пласт

П’ять копійок: Ви лише замислитесь: Закон "Про державне визнання і підтримку Пласту - Національної скаутської організації України" підтримали лише.. 228 депутатів! Цей парламент важко назвати проукраїнським, а наступний назвати українським у мене язик не повернеться.. Куди зебіли тягнуть країну? Думайте!Верховна Рада ухвалила Закон "Про державне визнання і підтримку Пласту - Національної скаутської організації України".

Ухвалення відповідного рішення за основу та в цілому з техніко-юридичними поправками підтримали 228 народних депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє Укрінформ.

Цей закон вносить зміни до Законів «Про культуру» та «Про позашкільну освіту» з метою визначення формату державної підтримки Пласту.

Зокрема, статтю 15 Закону "Про позашкільну освіту" було доповнено положенням, згідно з яким визначено, що пластовий (скаутський) рух є одним із напрямків позашкільної освіти, який забезпечує громадянську освіту вихованців і слухачів у формі навчання через дію, через командну співпрацю і систему малих груп, навики життя в природі та волонтерську діяльність.

Водночас стаття 1 Закону "Про культуру" тепер містить новелу, за якою пластові виховні частини є організаційними осередками дітей і молоді, які є членами Пласту. Окрім того, стаття 8 акту доповнена частиною про те, що пластові виховні частини мають право на користування державними та комунальними закладами культури, позашкільними закладами освіти галузі культури на пільгових умовах, передбачених законодавством.

Рада офіційно визнала Пласт

Автори закону передбачають, що такі зміни зміни дозволять передбачити в діючому законодавстві Україні цивілізований формат співпраці між Пластом та центральними органами виконавчої влади, а також органами місцевого самоврядування, через державне визнання і підтримку Пласту.

Загалом, метою закону є врегулювання відносин центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із Пластом, посилення громадянської освіти і національно-патріотичного вихованню молоді через пластовий (скаутський) метод.

Цей закон набуває чинності наступного дня після опублікування.
Tags: Верховна Рада, Пласт, виховання, воспитание, дети_детство, законодательство, молодежь, освіта, патріоти, пластуни, подростки, скауты, юниоры
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments