Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Львівська облрада закликає не допустити референдуму про мирні домовленості з РФ

Депутати Львівської облради звернулись до Президента України та Верховної Ради щодо неприпустимості винесення на референдум питання про укладення мирних домовленостей із Російською Федерацією.Звернення було прийнято на сесії облради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Представляючи інтереси територіальної громади Львівщини, ми, депутати Львівської обласної ради, усвідомлюючи важливість і вагомість сьогоднішнього етапу розвитку Української держави, вкрай занепокоєні заявою новообраного Президента України Володимира Зеленського щодо винесення на референдум питання про укладення мирних домовленостей з Росією”, - зазначено у зверненні.

Депутати наголошують, що РФ понад п’ять років здійснює збройну агресію проти України, нахабно анексувавши частину території нашої держави, висуваючи протиправні вимоги щодо зміни конституційного ладу України та відмови від обраного курсу, орієнтованого на співпрацю з ЄС та НАТО з перспективою повного членства в цих організаціях. Від початку агресії наприкінці лютого 2014 року Російська Федерація систематично порушує загальновизнані норми міжнародного права, права людини, у тому числі право на життя мирних громадян України, які стали заручниками на окупованій території Донбасу.

Попри злагоджені дипломатичні зусилля, РФ не виконує своїх зобов’язань щодо дотримання загальновизнаних норм міжнародного права та вже досягнутих домовленостей і надалі здійснює тимчасову окупацію частини території України за допомогою збройних формувань.

Співучасниками й активними виконавцями агресії Росії проти України є самопроголошені терористичні організації, так звані«ДНР» і «ЛНР», які, повністю оснащені російським озброєнням, вчиняють дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захопили державну владу, є причетними до тероризму, масових заворушень, диверсій, шпигунства та державної зради.

Як зазначають депутати Львівської облради, неможливо оминути той факт, що сьогодні всі дипломатичні спроби діалогу з керівництвом Російської Федерації лише провокують нові криваві терористичні акти на окупованій території. Тому Україні потрібно вести мову не про референдуми, а про консолідацію зусиль для організації сильної міжнародної підтримки.

Депутати вважають, що мирні домовленості з країною-агресором можливі тільки у випадку виведення російських військових сил і обов’язкового звільнення окупованих територій України, встановлення державної влади України на території Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим.
Tags: Зеленский, Львівщина, заклики, звернення, облради, референдум, русская агрессия в Украине
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment