Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Львівська облрада закликає Зеленського не спілкуватися публічно мовою агресора

Депутати Львівської облради прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, в якому йдеться про недопустимість ігнорування статусу державної мови та використання російської у публічній діяльності, повідомляє Укрінформ."Частина Ваших публічних промов (у статусі Президента України - ред.) виконується без дотримання законодавства стосовно обов’язкового використання державної мови у виступах, коментарях та інтерв’ю, що, у свою чергу, порушує права громадян на отримання такої інформації та її розуміння”, - йдеться у зверненні.

Депутати Львівської облради наголосили, що відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

"Окрім цього, ми, депутати Львівської обласної ради, вважаємо, що Президент воюючої держави зобов’язаний повністю виключити російську мову із власного вживання у публічних сферах суспільного життя, як офіційну мову Росії – держави-агресора. Зважаючи на очевидне порушення встановлених законодавчих норм, просимо Вас, Президента України, не допускати цього в подальшому та у своїй публічній діяльності послуговуватися державною українською мовою", - йдеться у зверненні Львівської облради.
Tags: Зеленский, Львівщина, заклики, законодательство, облради, российское наречие, українська мова
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments