Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

100-летие Одесской киностудии: давайте вспомним какие шедевры снял этот украинский храм кино

П’ять копійок: Без украинского 🇺🇦 кинематографа не состоялось бы и советское кино. Кіностудія Довженка, Київнаукфільм, Ялтинская киностудия художественных фильмов, ну и, конечно же, Одесская киностудия. Кто из нас не помнит знаменитый звук колокола с заставкой легендарного кораблика? В конце поста я попробовал собрать далеко не всю фильмографию этой украинской киностудии, но перечислил часть основных кинолент, без которых кинематограф Украины и бывшего совка однозначно оскудел бы и потерял бы свое лицо ⬇️.

Логотип компанії


Урочисті збори трудового колективу Одеської кіностудії з участю міністра культури Євгена Нищука відбулися вчора з нагоди 100-річного ювілею студії в історичному арт-павільйоні, що носить ім'я української артистки німого кіно Віри Холодної.

23 травня. Пам’ятні дати

"100-річний ювілей однієї з найстаріших у світі Одеської кіностудії - це історія великих талантів, сподівань та успіхів багатьох майстрів кінематографу. Тут працювали Віра Холодна, Олександр Довженко, Лесь Курбас, Іван Кавалерідзе та багато інших видатних сценаристів, режисерів, артистів, операторів. Мені свого часу пощастило спілкуватися з такими метрами кінематографа, як Кіра Муратова і Давид Черкаський, а також проходити у студентські роки проби у Бориса Савченка. Сьогодні ми дивилися кадри нового документально-хронікального фільму, в якому йшлося також про те, як буде розвиватися студія у своєму другому сторіччі", - зазначив міністр Нищук, повідомляє Укрінформ.

Віра Холодна. 2. Замерзла зірка

Він додав, що в Міністерстві культури разом з кінематографістами думали, як увічнити пам'ять Кіри Муратової.

"І вирішили сьогодні оголосити всеукраїнський конкурс короткометражних кінопроектів "Короткі зустрічі" імені Кіри Муратової. Адже саме тут молода режисерка створила свою першу стрічку. Виділені відповідні кошти для переможців конкурсу, яких визначить професійне журі. Нагородження номінантів відбудеться в день її народження - 5 листопада цього року", - розповів Нищук.

“Пізнаючи кіносвіт Кіри Муратової”: про ретроспективу видатної режисерки

Ми хочемо, акцентував глава Мінкультури, щоб Одеська кіностудія "і в подальшому успішно працювала. Тому сьогодні на ювілеї присутні також іноземні партнери наших кінематографістів, до яких ми не просто відкриті, а з якими проводимо спільну роботу задля того, щоб студія була чудовою базою і знімальним майданчиком для європейських кінокомпаній. Причому спільно знімати як повнометражні фільми, так і серіали. Усі ми, включно з директором кіностудії Андрієм Осіповим і керівником ТОВ «Нова кіностудія» Олександром Ткаченком, зацікавлені, щоб на цій студії вирувало кінематографічне життя - знімалися нові фільми".За словами Нищука, зараз на розгляді експертної комісії Мінкультури три кінопроекти, які можуть невдовзі при сприянні держави стати новими кінофільмами.На ювілейних зборах групу ветеранів-кінематографістів відзначили пам'ятною нагородою "Легенда Одеської кіностудії". Серед них - сценарист-режисер Геннадій Тарасуль, художник-гример Вікторія Курносенко, костюмер Ганна Бойко, режисер-архіваріус Лариса Кустова та інші.

В Одесі вшанували пам'ять репресованих кіномитців

В Одесі вшанували пам'ять репресованих кіномитців

Представники Одеської кіностудії, громадськості міста та влади взяли участь в урочистому відкритті на стіні адмінбудівлі студії меморіальної дошки, присвяченої увічненню пам'яті тридцяти видатних кінематографістів, репресованих московським тоталітарним режимом у першій половині 20 століття.

Серед учасників жалобної церемонії були міністр культури України Євген Нищук, голова профільного комітету Верховної Ради Микола Княжицький, директор кіностудії Андрій Осіпов та інші представники влади та громадськості, повідомляє Укрінформ.

"Напередодні відзначення 100-річного ювілею Одеської кіностудії українці відзначали День жертв політичних репресій, серед яких було також чимало кінематографістів. З ініціативи Національної спілки кінематографістів було вирішено увічнити пам'ять репресованих у 20-30 роках митців - сьогодні відкриваємо меморіальну дошку, на якій вигравірувані їхні імена. Це -Лесь Курбас, Іван Кавалерідзе, Ісаак Бабель, Олександр Довженко. Усього тридцять кінематографістів, репресованих тоталітарним радянським режимом", - зазначив Осіпов, відкриваючи меморіальну дошку.

Ця дошка нагадує про те, що ми повинні зробити все залежне, щоб це ніколи не повторилось, додав керівник кіностудії.
Міністр культури Євген Нищук акцентував, що "видатних представників української культури Курбаса, Кавалерідзе та інших було репресовано більшовицьким режимом у минулому столітті за інакодумство. Але маємо сказати, відкриваючи цю меморіальну дошку, про те, що і в наш час українського кінематографіста Олега Сенцова тримає в застінках, як і за радянської влади, російський злочинний режим. Тільки за те, що Сенцов хотів вільно думати, творити і жити на своїй землі. Тому це знак шани до митців, яким ми починаємо урочистості, присвячені 100-річному ювілею кіностудії, яка багата великими творчими успіхами кіномитців".

Народний депутат Княжицький теж віддав шану пам'яті репресованих кінематографістів і наголосив, що "зараз у парламенті розглядається законопроект, після ухвалення якого буде залучено для подальшого успішного розвитку Одеської кіностудії українських та іноземних інвесторів. Ми ставимо за мету - відродити зусиллями держави та інвесторів потужний кіноцентр, де митці створюватимуть сучасні кінострічки. І це буде найкращим вшануванням пам'яті замучених і репресованих кіномитців".

Співробітники кіностудії провели екскурсію по локаціїях студії, де знімалися відомі фільми і продовжуються зйомки спільних фільмів з європейськими кінематографістами.

Три копійки: Краткий перечень культовых фильмов Одесской киностудии:
Аллегро с огнем, Берегите женщин, В поисках капитана Гранта, Верность, Вертикаль, Весна на Заречной улице, Военно-полевой роман,
Волшебный голос Джельсомино, Даниил – князь Галицкий, Д'Артаньян и три мушкетера, Дежа-вю, Десять негритят, Жизнь и удивительные приключения Робинзона Крузо, Зелёный фургон, Зефир в шоколаде, Как поссорились Иван Иванович с Иваном Никифоровичем, Каникулы Петрова и Васечкина, Капитан Немо, Квартет Гварнери, Криминальный талант, Как кузнец счастье искал, Меж высоких хлебов, Место встречи изменить нельзя, Миллион в брачной корзине, Настройщик, Повесть о первой любви, Поезд вне расписания, Приключения Петрова и Васечкина, Приключения Тома Сойера и Гекльберри Финна, Приключения Электроника, Приморский бульвар, Приходите завтра (Фрося), Прощайте, фараоны, Принцесса на бобах, Ребенок к ноябрю, Секретный фарватер, Тимур и его команда, Трест, который лопнул, Узник замка ИФ, Фанат, Цыган, Чародеи, Четыре – ноль в пользу Танечки и мн. др.
Tags: Минкульт, Нищук, вшанування, кинематограф, киностудии, память, репресії, список, фильмы
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment